Keď sa nás pani zima opýta... nakladaná cvikla (červená repa)

sonulienka - fotkasonulienka, 22. októbra 2013

Už som Vám ponúkla recept na nakladaný karfiol a teraz Vám ponúkam na nakladanú cviklu /červenú repu./ Tak ako ju nakladám ja už tiež veľa rokov.

Suroviny

Nálev:
2 l
1/2 l
1 ks
18 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Uvarila som cviklu keď sa uvarila asi 1-1 1/2 hod. nechala som ju vychladmúť - očistil a popretláčal na pretláčatku na zemiaky /manžel/ ja som tatiaľ pripravila poháre víčka.

  Keď sa nás pani zima opýta... nakladaná cvikla (červená repa) - obrázok 1
 2. 2

  Uvarila som si nálev. Mala som asi tak 7 kg cvikli tak som urobila nálen dve dávky a do toho som dala 2 sáčky fenikel a 1 sáčok aníz. Nechala postáť aby to prešlo nálevom.

  Keď sa nás pani zima opýta... nakladaná cvikla (červená repa) - obrázok 2
 3. 3

  Keď bola cvikla očistená a nakrájaná začala som plniť poháre.Naplnila som 35 pohár 3 dcl. Pozalievala som ich nálevom ale nálev precedím čiže zalievam cez sitko tak ako karfiol. Ale cviklu ešte sterilizujem 20-25 minút.

  Keď sa nás pani zima opýta... nakladaná cvikla (červená repa) - obrázok 3
 4. 4

  No a može prísť pani zima.

Diskusia k receptu

22 komentárov k receptu
Sonka, paráda, škoda , že nie som pani zima, zásoby máš aj na viac rokov, ale viem ako to chodí, rozdávaš a z toho máš radosť väčšiu ako keby prišla zima. V sobotu som robila cviklu, len zopár pohárov na rýchlu spotrebu, pre deti a niečo pre nás, robievam vždy na čerstvo, aj ked by sa zišlo, mať zavarené. *****
Jarka máš pravdu,že podávam aj deťom veď to poznáš.A mávala som aj viac podľa toho koľko sa nám urodilo. Ale tento rok sme 2x zasiali cviklu a neurodilo sa nám nič tak sme museli kúpiť lebo ju ľúbime.
Ďakujem za komentík.
@sonulienka..kr ásna práca..si veľmi šikovná)).tvoje police sa začínajú podobať tým mojim v kúzelnej komôrke...mne tam ešte netróni cvikla, lebo nemám prázdne poháre, ale na mňa to ešte čaká...mám jej iba 20kg. v pivnici...bude fuška na celý deň...všetko sa veru zíde...a cviklu máme radi..robievam ju s chrenom, ale minulý rok som robiila s jablkom a cibuľou a bola skvelá...nech sa ti darí.-))
ti poviem teda @sonulienka , si pedant a gazdina na 1*, ukážkové police, tak sa mi to páči, naškrečkované, ja sa do tej mojej špajze občas len tak zakukám a veru spokojná som tento rok tiež, ja už cviklu som len 9 kg
@sonulienka , pilná si ako včelička, poličky sa smejú od radosti a žiaria dobrotami :-)))
vynikajúci receptík na cviklu. ja dávam ešte chren a miesto anízu a feniklu celú rascu. skúsim aj podľa teba.
klobúk dole a palec hore.
Tento rok sa ani mne nedarilo s cviklou. Iné roky rozdávam.Tento rok som si musela na zaváranie kúpiť.Tvoje police sú plné dobrôt.Cviklu máme radi , nesmie chýbať na našom stole.Tiež do nej dávam aníz , fenikel a chren.
Srdečná vďaka všetkým ale zas toho toľko nie je sú gazdinky aj tu medzi nami čo sa nemožem s nimi porovnať. Ale zas čo mám to musí stačiť.
Ešte raz díky.
Aj moja cvikla čaká na prázdne poháre, ale pripravujem ju inak - ako to robievala moja mama - postrúhanú, bez nakladača a príchute dávam od oka. Ale tá komôrka (iste aj mnoho ďalších) pred zimou vyzerá lákavo...
Prave som hladala recept na cviklu mam ju v zahrade neurekom a tvoj recept vyskusam dufam ze nam bude chutit potom dam vediet vcera som zavarala uhorkovy salat z varechy a bol uzasny vsetkym velmi chutil a dakujem za recept
Super receptík, už som tak 2x skúsila a cviklička podľa môjho gusta....len ju nahrubo nastrúham na kolieska,alebo na slížiky. Vďaka zaň

Pridaj komentár k receptu: