Kávové rezy

renate - fotkarenate, 24. júla 2010 21:02
Ďalšie recepty »
Kávové rezyFoto: renate

Tento zákusok pripravujem pri každej väčšej udalosti....a manželovi na oslavy do práce....pretože kolegom veľmi chutí.....raz som ho sama vymyslela a ujal sa.

30 min
príprava
20 min
na 170 °C

Suroviny

150  g
5 ks
1/2 ks
100 g
2 pol.lyžice
1 ks
120 g
1 ks
2 pol.lyžice
1 ks
4 pol.lyžice
 podľa potreby
4 decilitre
TIP: Internetová televízia o varení - TV Varecha

Postup prípravy

 1. 1

  -žĺtka s cukrom vyšľaháme do peny...po troške pridávame olej -pridáme múku premiešanú s práškom do pečiva a kakaom -vyšlaháme aj bielka na tuhý sneh a jemne ho primiešame do hmoty -vylejeme a rozotrieme na plech vymastený a vysypaný múkou -pečieme pri teplote 170 stupňov

 2. 2

  Plnka: uvaríme krém z mlieka a zlatého klasu a necháme vychladnúť. medzitým vytrieme palmarín s cukrom a uvaríme silnú instantnú kávu...budeme potrebovať asi pol deci kávy. Elektrickým mixérom na najvyšších otáčkach vyšľaháme krém spolu s vytretým maslom a po lyžičkách pridávame horúcu kávu. Vznikne jemný kávový krém :-)

 3. 3

  Vychladnutý korpus po dĺžke rozrežeme na tri časti. Každú potrieme ríbezľovým lekvárom a kávovou plnkou. Po nanesení poslednej časti celý koláč potrieme zvyšným krémom a polejeme roztopenou čokoládou, ktorú necháme stiecť. Necháme v chlede stuhnúť....... Dobrú chuť!!!

  Kávové rezy - obrázok 3
 4. 4

  Ak ste skúsená kuchárka, cukrárka, tak tento recept môžte aplikovať aj na tortu...ja som to skúsila a vydarilo sa!!! :-)))))

  Kávové rezy - obrázok 4
Recept je zaradený do tagov:
TOPlist