Karamelové pralinky

figovnik - bez fotkyfigovnik, 30. mája 2013
Karamelové pralinky
Foto: figovnik

Suroviny

250 g
Na plnku:
125 g
125 ml
20 g
30 g
1/2 ks
štipka

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Na škrupinky a uzatváranie : 24 ks – 250g kvalitnej čokolády (ja som použila bielú).

  Na plnku: 125 g cukru, 125 ml smotany, 20 g masla, 30 g medu, 1 vanilkový lusk, štipka soli.

 2. 2

  Postup : ako vyliať škrupinku pre pralinky a všetko ostatné sa dočítate tu - http://varecha.pravda.sk/recepty/pralinky-vseobecne-postup-vyroby/41420-recept.html

 3. 3

  Príprava plnky : Do hrnca si dáme cukor a spravíme z neho karamel, potom ho zalejeme smotanou a miešame kým sa ztvrdnutý karamel znova roztopí, vtedy pridáme maslo, soľ, med a vyškrabaný kaviár z vanilky. Miešame asi 5-6 ďaľších minút potom dáme plnku vychladiť. Plníme pralinky.

Diskusia k receptu

14 komentárov k receptu
Ahoj, zatiaľ len tak doma ako hobbi, ale čím ďalej tým viac je záujem už aj o kúpu (na Vianoce som robila 600 ks :D ), takže celkom už rozmýšlam aj nad niečím vážnejším :)
Kiez bych mohla byt tvojim ucnom ! :) Silne ti drzim ti palce, a prajem vela, vela uspechov v dosiahnuti profesonalnej nadstavby. Si na vynikajucej ceste k uspechu! Len tak dalej!! :)
Wow, tak toto už hej... pralinky ma vždy lákali, ale nevedela som ako na to...,máš ich neskutočné...krásne, hotové umelecké dielo. Snáď sa odhodlám a vyskúšam podľa tvojho receptu, ale neviem...nemám s tým žiadnu skúsenosť.
krása, všetky druhy praliniek sú nádherné a určite aj chuťovo vynikajúce, škoda, že nie je foto z postupu, akú máš tú formu, kk
@figovnik , krásne a sladko si sa uviedla, vitaj na Vareche, dobre si trafila a ja (my) budem len rada, ak sem dáš čo najviac receptov a budeš sa medzi nami dobre cítiť. Si mladá, ale šikovná akoby si mala niekoľkoročnú prax a dvakrát toľko rokov! Ešte raz - vítaj!

Pridaj komentár k receptu: