Kakaové rezy

orchidea - fotkaorchidea, 24. januára 2011
Kakaové rezy
Foto: orchidea

Suroviny

500 g
200 g
70 g, Palmarín
1 KL
3 PL
100 ml
2 ks
Krém:
1 l
5 PL
2 ks
250 g
180 g

Online leták

Postup

  1. 1

    Z múky, cukru, sódy bikarbóny, kakaa, vajec, masla a mlieka vypracovať vláčne cesto. (Mlieko je napísané orientačne, možno bude stačiť aj menej a možno bude treba pridať viac). Cesto rozdeliť na 4 časti, každú rozvaľkať na veľkosť plechu a upiecť. Plechy vyložiť papierom na pečenie.

  2. 2

    Krém: Z mlieka odliať asi 2 dcl a rozmiešať v ňom múku. Zvyšok mlieka dať variť s vanilkovým cukrom. Do vriaceho prilievať odobraté mlieko a miešať - variť na kašu. Potom odstaviť a za občastného miešania nechať vychladnúť. Medzitým vymiešať maslo s práškovým cukrom a po častiach pridávať uvarenú vychladnutú kašu (kaša by nemala byť úplne studená ale nesmie byť ani horúca). Dobre vyšľahať. Kto chce, môže hotový krém dochutiť aj rumom.

  3. 3

    Hotovým krémom plniť upečené pláty. Zaťažiť a dať stuhnúť. Potom poliať čokoládovou polevou. Polevu robievam z várovej čokolády a Cery. Do rozpustenej pridám pár kvapiek oleja.

Diskusia k receptu

danculka
Určite sú chutné pripomínajú mi medové aspoň postupovo,pekné...
glosterka
@Orchidea , narobila si mi chute. Krása! A tá farebná zladenosť... hmmm...;-) Určite si ho niekedy spravím na nemliečny spôsob (diéta). Ďakujem za tip!
tonicka53
aj mne pripadajú ako medové rezy, aj som hľadala med v ceste :-)))
/a nedala si ho tam, a nedala .../ :-)))
orchidea
Dievčence som rada, že sa vám páčia, ale bohužiaľ, med sa tam nedáva... a že vám pripomínajú postupovo medové? Tak to by som taký recept potrebovala, ja robím len podľa receptu kde sa med, sóda a maslo šľahá nad parou a potom sa dáva k múke.... ale sú dobré.
vavan
vyzerajú skvele, musia stáť aby zmäkli alebo sa môžu hneď krájať
cica2
vyzerajú supér a my kakaové zbožňujeme, vďaka za receptík:)
orchidea
Ďakujem aj vám za pochvaly.
vavan: je pravda že nie sú ihneď mäkké, tie upečené pláty sú tvrdé ale nezľakni sa, keď sa naplnia a zaťažia, potom polejú polevou tak zmäknú.
Verím, že sa vám všetkým podaria, ja som ich už robila viackrát a žiadny problém som nemala.
akeber
urobím na Veľkú noc :-) veľmi sa mi páči.....
infrkup673
Vyzerá skvele a určite bude aj chutný.Už som si ho uložila do kuchárky a najbližšie ho upečiem.
masa80
Robila som ich už viackrát a sú skvelé.