Jednoduchá MILKA torta fotorecept

h8u - fotkah8u, 31. augusta 2013
Jednoduchá MILKA torta (fotorecept)
Foto: h8u

Tento recept mám od svojej maminky a ktokoľvek túto tortu ochutnal, bol nadšený! Je naozaj vynikajúca, a hlavne veľmi rýchla a jednoduchá. Asi najlepší zákusok aký som kedy jedla :)

12
porcií
10 minút
príprava
45 minút
na 180 °C

Suroviny

Korpus:
1 hrnček
1 hrnček
1 hrnček
1 hrnček
5 ks
1
Poleva:
250 ml
250 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Všetky suroviny na korpus zmiešame a vylejeme do vymastenej a vysypanej formy.

  Jednoduchá MILKA torta (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Pečieme v rúre vyhriatej na 180° cca 45 minút.

  Jednoduchá MILKA torta (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Kým sa korpus pečie, pripravíme si polevu. Do hrnca vlejeme šľahačku a nalámeme milka čokoládu. Za stáleho miešania privedieme k varu a varíme, až kým poleva nezhustne.

  Jednoduchá MILKA torta (fotorecept) - obrázok 3
 4. 5

  Po odstavení zo sporáka necháme polevu chladnúť a pripravíme si korpus. Po upečení ho pozdĺžne prekrojíme na polovicu. Spodnú časť vložíme naspäť do formy. Pripravíme si hrnček silnejšej instantnej kávy a polovicou polejeme spodok korpusu. Potrieme džemom, najlepšie marhuľovým, ale postačí akýkoľvek. Džemom nešetrite, čím bude torta šťavnatejšia, tým lepšie. Preložíme hornou polovicou korpusu (nezabudnite, že má byť vo forme) a postup opakujeme aj na vrchu. Na skoro hotovú tortu nalejeme pripravenú milkovú polevu a dáme na noc do chladničky. Dobrú chuť :) Torta by sa určite dala spraviť aj ako rezy, na plechu, v tom prípade by sme korpus neprekrajovali ale natierali len zvrchu.

  Jednoduchá MILKA torta (fotorecept) - obrázok 5
Recept je zaradený do kategórií:
Bezmäsité jedlá, Múčne jedlá, Dezerty, Torty, Pečené

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
tak toto nemalo obdoby.... čo som ja včera s touto tortou stvárala... urobila som cesto - dala do formy a šup do rúry. medzitým som postavila smotanu s čokoládou na sporák, a kukám po linke - plný hrnček oleja. Jasné že som ho tam zabudla dať. rýchlo som to vybrala z formy a zamiešala olej a šup ho naspäť. napodiv sa korpus upiekol pekne. len tá smotana mi zatiaľ poriadne prihorela.... napriek všetkým týmto trampotám je torta veľmi dobrá a keby tá poleva navrchu nebola taká nahorkastá-pripálená bola by super fantastická.