« Naspäť na tento recept

Jednoduchá MILKA torta (fotorecept) verzia na vytlačenie

Tento recept mám od svojej maminky a ktokoľvek túto tortu ochutnal, bol nadšený! Je naozaj vynikajúca, a hlavne veľmi rýchla a jednoduchá. Asi najlepší zákusok aký som kedy jedla :)

Autor receptu: h8u

Postup receptu

Všetky suroviny na korpus zmiešame a vylejeme do vymastenej a vysypanej formy.
Jednoduchá MILKA torta (fotorecept) - obrázok 1

Pečieme v rúre vyhriatej na 180° cca 45 minút.
Jednoduchá MILKA torta (fotorecept) - obrázok 2

Kým sa korpus pečie, pripravíme si polevu. Do hrnca vlejeme šľahačku a nalámeme milka čokoládu. Za stáleho miešania privedieme k varu a varíme, až kým poleva nezhustne.
Jednoduchá MILKA torta (fotorecept) - obrázok 3

Po odstavení zo sporáka necháme polevu chladnúť a pripravíme si korpus. Po upečení ho pozdĺžne prekrojíme na polovicu. Spodnú časť vložíme naspäť do formy. Pripravíme si hrnček silnejšej instantnej kávy a polovicou polejeme spodok korpusu. Potrieme džemom, najlepšie marhuľovým, ale postačí akýkoľvek. Džemom nešetrite, čím bude torta šťavnatejšia, tým lepšie. Preložíme hornou polovicou korpusu (nezabudnite, že má byť vo forme) a postup opakujeme aj na vrchu. Na skoro hotovú tortu nalejeme pripravenú milkovú polevu a dáme na noc do chladničky. Dobrú chuť :) Torta by sa určite dala spraviť aj ako rezy, na plechu, v tom prípade by sme korpus neprekrajovali ale natierali len zvrchu.
Jednoduchá MILKA torta (fotorecept) - obrázok 5

Suroviny
12
porcií
10
minút
príprava
45
minút
na 180 °C
Ďalšie recepty na Varecha.sk »

TOPlist