Jarné osvieženie

senoritka - fotkasenoritka, 4. mája 2014
Jarné osvieženie
Foto: senoritka

Lahodný citrónový osviežujúci zákusok :-)

Suroviny

5; ak sú vačšie stačia 4
5 PL
štipka
4  PL
1  PL
pol deci
1/2 bal.
3  ks
podľa potreby
1  ks
podľa potreby
1  ks
Malá plechovka
Malá plechovka
1  bal.
Cca 50 g
Postup

 1. 1

  Upečieme si piškótu. Bielky oddelíme od žĺtkov. Bielky + štipka soli - vyšľaháme do peny. Žĺtka + kryštal. cukor - vyšľaháme, pridáme múku, kakao, olej,kypr. prášok a trochu postrúhanej kory z citróna. Nakoniec pridáme bielky. Vylejeme na plech vystlaný s papierom na peč. alebo ho vymastíme a poprášime múkou. Komu ako lepšie :)) Pečieme pri 180 stupňoch, 15 - 20 min. TIP: ak sa vám nechce piecť cesto, možte ho jednoducho nahradiť Bebe keksami, stačí kúpiť o jeden balík viac.

 2. 2

  Ideme si uvariť puding z citrónovej šťavy. Takže vytlačíme šťavu z citrónov. Pridáme vodu. Množstvo vody pridajte toľko, aby ste mali dosť na uvarenie pudingu ani nie veľa ani málo. Aby pekne zhustol. Vo zvyšku vody rozmiešajte puding. Po uvarení necháme vychladnúť. Medzitým si vymiešame mascarpone s práškovým cukrom a keď puding vychladne vymiešame ho s mascarpone. Ochutnať, duchutiť.

 3. 3

  Jahody a ananás z konzervy si nakrájame na čo najmenšie kúsky. Na korpus natrieme trochu krému, na to poukladáme ovocie a 1/2 krému. Na krém naukladáme bebe keksy a na vrch zvyšok krému a zvyšné ovocie. Nakoniec postruhajte horkú čokoládu a nechajte stuhnúť :-)

  Jarné osvieženie - obrázok 3

Diskusia k receptu

janger
Podla surovin je to vyborny, sviezi zakusok. A aj vyzera velmi dobre :-).
senoritka
ďakujem za komentáre..a nie Bebe keksy tam nemusia byť...ja som povodne chcela prerezať korpus na polovicu ale nebol dostatočne hrubý tak preto som dala tie keksy :-))
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia