Jahodová polievka

natt - fotkanatt, 16. júna 2013
Jahodová polievka
Foto: natt

Kedže teraz máme sezónu jahôd, nedá mi pokoja aby som sem nedala aspoň jeden recept. Minulý týždeň sme celá rodina sedeli na terase za obednajším stolom a konverzovali ako obyčajne. Zrazu si brat vydýchol a hovorí " mami prečo v takomto teple nerobíme studené polievky?", na otázku ako si studenú polievku predstavuje odpovedal" nejakú čerešňovú alebo jahodovú by som si dal". A vtedy ma veľmi potešil lebo ja takéto polievky milujem.A tak som sa pustila do "varenia" :)

1-2
porcia
5 minút
príprava

Suroviny

2 hrnček
2 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    1 a 1/2 šálky jahôd rozmixujeme s citrónovou šťavou a pár lístkami mäty, 1/2 šálky jahôd nakrájame na malé kúsky.

  2. 2

    Medzi tým si namočíme kokos a osladíme ho medom (alebo sladíme už pri mixovaní jahody, tým že prihodíme pár lístkov mäty).

  3. 3

    Do rozmixovanej zmesi pridáme kúsky jahôd a na koniec pridáme kokos ( kedže to nieje práve najlepšia kombinácia -ovocie,tuky- alebo ked máte chuť na krémovejšiu variantu primiešajte do polievky sójový jogurt). Hotovo, jednoduché, osviežujúce :)

Diskusia k receptu

5 komentárov k receptu
Jasnačka, použiť sa dá každé ovocie či zelenina. Taká ananásová či čučoriedková polievka! mňam :) Môj, ja rada takéto jednoduché vecičky :)
Vyborny dezertik. Alebo osviezujuca polievka na horuce dni. U nas, zial, po par peknych dnoch, zase zima. Jahody a ich vonu mam strasne rada. Boli sme minule na jahodovej farme, maju tam obchodik a nadherne tam vonalo :-). Kupili sme 8kg jahod, robili sme dzem :-).

Pridaj komentár k receptu: