Jablková plnka v sliepke

stefanm - fotkastefanm, 2. októbra 2012
Jablková plnka v sliepke
Foto: stefanm

Chcem vás vopred upozorniť , že základnou myšlienkou tejto „práce“ bolo : humorne spracovať zadanie na inovovanie jablčnej náplne sliepky a jej prezentáciu v ktorej budú použité prvky morbidity . K tomu som použil pečené kuracie „hrabáky“ ktoré prezentujem v úvodnej foto . Jedná sa len o ilustračné foto , ktoré som si vytvoril zo "zištných" dôvodov a má za úlohu donútiť väčší počet respondentov k prehliadke tohto „receptu“ !

15 minút
príprava
45 minút
tepelná úprava

Suroviny

na plnku:

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Príprava plnky je jednoduchá a spočíva v nakrájani umytých a jadier zbavených jabĺk a ich zmiešaní s nahrubo nakrájanou cibuľou a rozmiešanym vajíčkom , ochutené koreninami a jemne dohustené strúhankou . Takto pripravenou plnkou naplním dutinu sliepky (alebo kurčaťa) otvor uzavrieme a pomaly upečieme .

  Jablková plnka v sliepke - obrázok 1
 2. 2

  Podával som so žemľovými knedlíčkami , restovanou ryžou a , samozrejme , pečeným slepačím mäsom preliate výpekom .

  Jablková plnka v sliepke - obrázok 2
 3. 3

  Odporúčam : "toto jedlo h o j n e zapíjajte pivom" !!!

  Jablková plnka v sliepke - obrázok 3

Diskusia k receptu

13 komentárov k receptu
tak to sa ti podarilo, tá kuracia noha vyzerá ako kostlivcova ruka bŕŕŕŕŕŕ perfektný recept na dušičky, alebo ako vyľakať nechcených hostí, ale môj muž by si pochutil, takže ja som na podobné veci na tanieri zvyknutá :-)))) ináč jablková plnka vyzerá super..
...pretože to má byť veselý recept tak som do svojho klipu pridal jednu veselú historku pána Krampola . Pobavte sa a varte "v e s e l o" !!! :)Zase sa ti podarilo stvorit ukazlovy, inspiracny,chutny aj zabavny recept;-)).Jablkovu plnku urcite vyskusam,doteraz som (obcas) plnila kura s celym jablkom ,do ktoreho som napichala zrnka cierneho korenia a hrebickov ...
musím uznať, že sa ti to podarilo a zaujal si. ja mám tiež rada nôžky v polievke ,ale z domácej sliepočky. plnku vyskúšam, máme jabĺk, že neviem čo s nimi .
hahahaha po azuritkovy k nam prisla sliepocka :-))))) ale ja sa stale z chuti nasmejem na tvojich receptoch :-) nadherne spracovane a hlavne pitny rezim treba dodrziavat :-)
Vždy si hovorím,že mňa už nič nemôže prekvapiť,ale stále sa mýlim :-)
Tvoj recept /komplet/ sa mi páči ale kupovanú sliepku nerisknem tak bude kuriatko,len škoda,že mi bude chýbať paprčka a tie som mala veľmi rada...Tlieskam !!!
úvodná fotka=bŕŕŕŕŕŕŕŕŕŕ, video 1**************,pri pečení kuraťa zvyknem dávať 1-2 rozštvrtené jablká dovnútra,aj mimo, dávajú mäsu a výpeku dobrú chuť.

Pridaj komentár k receptu: