Hrejivá masť s chilli papričkami a včelím voskom fotorecept

zuzanka1367 - fotkazuzanka1367, 17. októbra 2016 18:59
Ďalšie recepty »

Asi každého z nás občas potrápi bolesť kĺbov, ak ste z tých šťastnejších a nebolia, tak Vám masť príde vhod po fyzickej práci, dobrej lyžovačke, alebo pre niekoho ako darček...

15 min
príprava
3x60 min
tepelná úprava

Suroviny

220 g
400 g (alebo bravčová masť)
80 g
1 lyžica
6 - 8 toboliek
6 - 8 kusov
TIP: Internetová televízia o varení - TV Varecha

Postup prípravy

 1. 1

  Neľakajte sa množstva, plánujem časť z nich použiť ako darčeky. Množstvo si prispôsobte podľa vašich možností a potreby. Chilli papričky nakrájame, alebo rozmixujeme, ak nemáme čerstvé, môžu sa použiť aj sušené. Použite papričky s vyšším obsahom kapsaicínu. Tobolky kardamonu podrvte v mažiari, alebo použite mletý. Tuk je možné použiť tiež aký Vám je dostupný, domácu nesolenú bravčovú masť, kokosový olej, bambucké maslo.

  Hrejivá masť s chilli papričkami a včelím voskom (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Všetky suroviny dáme do hrnca a ten uložíme nad paru a pomaly zohrievame, neprehrejeme, nevaríme, iba pomaly rozpúšťame asi hodinu. Potom necháme 24 hodín odstáť, opakujeme 2 až 3 krát.

  Hrejivá masť s chilli papričkami a včelím voskom (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Vo finále masť rozpustíme a precedíme cez gázu, jemne vyžmýkame a hneď nalievame do pripravených čistých suchých pohárov. Dlho nečakáme, lebo nám to začne tuhnúť.

  Hrejivá masť s chilli papričkami a včelím voskom (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Počas chladnutia premiešame, aby bola masť rovnako ochutená :) v celom pohári. Takýmto istým spôsobom robím aj masť z koreňa kostihoja, akurát je vhodný čas na zber. Nebojte sa, že Vám to vypáli pokožku, hreje, ale nie hneď. Hrejivý pocit prichádza postupne a má celkom dobrú výdrž :)

  Hrejivá masť s chilli papričkami a včelím voskom (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Masť sa dobre roztiera, pekne vonia po koreninách a po včelom vosku. Dúfam, že sa obdarovaný potešia a na Vareche sa nájde niekto komu táto hrejivá masť príde vhod.

  Hrejivá masť s chilli papričkami a včelím voskom (fotorecept) - obrázok 5
Recept je zaradený do tagov:
TOPlist