Hrad s princeznou

5kaneugebauer - fotka5kaneugebauer, 2. apríla 2012
Hrad s princeznou
Foto: 5kaneugebauer

Tak táto tortička vznikla na základe nerozhodnosti kamarátky haha...nevedeli si vybrať tortičku, tak som ich nahovorila nech sa nechajú prekvapiť a vzniklo toto... :) Ospravedlňujem sa za kvalitu fotiek, fotila som mobilom :D

Suroviny

12 ks
12 PL
1/2 ks
12 PL vlažná
12 PL
PLNKA:
2 ks
2 ks Dr.Oetker Creme Olé
2 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Upečieme si 3 korpusy ... vyšľaháme 4 žĺtka so 4PL práš.cukru, 4PL pol.múky zmiešame s polkou balíčka kypriaceho prášku ... zmiešanú múku primiešavame do vyšľahaných žĺtkov, pridáme 4PL vody a premiešame ... vyšlahame bielka a jemne vmiešame do zmesi. Takto si upečieme 3 korpusy, možme do cesta pridať potravin.farbivo.

  Hrad s princeznou - obrázok 1
 2. 2

  Plnka: vylejeme smotanu na šlahanie do uzatvárateľnej misky, pridáme olé puding (prášok) a mandarínkový kompót. Zavrieme misku a trasieme cca 1-2 min.

 3. 3

  Korpusy si potrieme džemom, naplníme mandar.plnkou a vrch torty potrieme maslovou plnkou alebo vyšľahaným maslom s cukrom.

  Hrad s princeznou - obrázok 3
 4. 4

  Roličku toal.papiera a roličku od alobalu si obalíme do potravinárskej fólie a potiahneme hmotou, zdobíme podľa fantázie.

  Hrad s princeznou - obrázok 4
 5. 5

  Strechy vežičiek si spravíme so zmrzlinových kornútkov, ktoré obalíme v hmote.

  Hrad s princeznou - obrázok 5

Diskusia k receptu

23 komentárov k receptu
Krásna, ale aby bola celá jedlá, odporúčam aj ruličky urobiť z podlhovastých oblátok, ktoré použivame na griláž. Stačí si narezať rozmer, napariť a vytvarovať do valčekov. Chvíľku počkať kým znovu stvrdnú a potom obaliť hmotou.

Pridaj komentár k receptu: