Fazuľová torta

majuska0606 - fotkamajuska0606, 21. januára 2015 23:13
Ďalšie recepty »

Raz prišiel jeden pekný deň, kedy som sa rozhodla nadobro zbaviť múky, no nechcela som sa vzdať maškŕt. Chuť na kakaový zákusok bola väčšia,tak som sa rozhodla urobiť ho zdravší,výživnejší a chuť-hmm, poviem Vám, čistá delikatessa :-) Je chutný aj teplý, no odporúčam podávať vychladený s čerstvým ovocím ( jahody,ananás,kiwi - overené a chutné) Torta nie je vhodná pre pacientov s DNOU.(pre veľký obsah fazule)

10
porcií
30 min
príprava
50 min
na 200 °C

Suroviny

TIP: Internetová televízia o varení - TV Varecha

Postup prípravy

 1. 1

  Najskôr sa chcem ospravedlniť, ale tortu som robila niekoľko x, ale postup som vždy zabudla odfotiť :-) Nabudúce doplním. Je to ale veľmi jednoduché. Prvý krok - je prepláchnuť fazuľu z plechoviek a rozmixovať na úplne jemnú hmotu. Bude zozačiatku hustá, no keď do nej pridáme ostatné suroviny, bude tá pravá tortová. :-)

 2. 2

  V druhej miske vyšľaháme vajíčka s cukrom a spojíme to s rozmixovanou fazuľou a pomixujeme všetko spolu.Ďalej pridáme škoricu,prášok do pečiva a pomaly vmiešame kakao.

 3. 3

  Tortovú formu vymastíme kokosovým olejom a pečieme na 200 stupňoch a piekla-40-50 minút . Na obrázku dozdobený celou škoricou :-)

  Fazuľová torta - obrázok 3
 4. 4

  A ešte zhora.

  Fazuľová torta - obrázok 4
Recept je zaradený do tagov:
Inšpirácie z nových receptov
TOPlist