Fašírková roláda

angelheart - fotkaangelheart, 3. septembra 2010

Fašírky v našej rodine idú na odbyt, lebo sa dajú jesť teplé aj studené, so zemiakmi i s chlebíkom, alebo len tak :)

8
porcií
30 minút
príprava
45 minút
na 200 °C

Suroviny

500 g
2 ks
2 ks
1 ks
2-3 strúčiky
6 ks
3 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Do mletého mäsa pridáme namočené a vytlačené žemle /namočené môžu byť vo vode alebo v mlieku/, vajcia, prelisovaný cesnak a osmaženú cibuľu so šampiňónmi. Vymiešame. Podľa chuti osolíme, ochutíme korením, majoránom, prípadne vegetou. Necháme chvíľu postáť. Ak je zmes riedka, pridáme strúhanku.

  2. 2

    Alobal dobre potrieme olejom, rozložíme naň zmes. Na kraj uložíme asi 3 vajcia uvarené natvrdo a pomocou alobalu opatrne stočíme do rolády. Preložíme na plech, môžeme dotvarovať roládu podľa nášho želania a pečieme v rúre. Vrch som posypala strúhankou, aby bola viac chrumkavá. Zo začiatku, keď sa mi nedarilo vytvarovať roládu, dala som polovicu zmesi do maslom vymastenej a strúhankou vysypanej formy na srnčí chrbát, poukladala som uvarené vajcia a prikryla ich druhou polovicou zmesi.

  3. 3

    Po upečení je dobré nechať trochu vychladnúť, lepšie sa roládka krája. Podávame so zemiakovo-cibuľovým šalátom alebo so zemiakmi a zeleninovým šalátom /ten mi z fotky nejako zmizol, asi bola príliš veľká/.

Diskusia k receptu

8 komentárov k receptu
Odkedy som objavila fašírky so syrom, ktoré sem pridala Čistinka, iné nerobím. Akurát ich, súc poučená Varechou, nepražím v oleji, len guličky obalené v strúhanke naukladám na plech na papier na pečenie, trošku pokvapkám olejom a strčím do horúcej rúry. A musím povedať, že odkedy ich robievam takto, mávame ich oveľa častejšie, lebo také dobré sme predtým nejedávali.
Takúto roládu - sekanú, občas robievam, ale nedávam rožky ani majoránku, ako do fašírok, ale je to vlastne jedno. je to dobré aj na druhý deň s uhorkami a chlebom. Niekedy dávam k vajciam aj párok alebo tenkú pohronskú klobásu, či prešovský kabanos.

Pridaj komentár k receptu: