Džem len z červených ríbezlí

misiss - fotkamisiss, 12. júla 2012

Tento džem robím už asi 20 rokov mám ho od jednej pani, ktorá už dávno nie je medzi nami. Nakoľko mala 9 detí a neviem ani koľko vnúčeniec takže tento lekvár robila vo veľkom množstve. Je veľmi jednoduchý, rýchly má úžasnú farbu a chuť nakoľko sa v ňom cukor nevarí. Konzistenciu má želatínovú a nekazí sa. Skúste úspech zaručený. Tento džem sa dá urobiť len z červených ríbezlí nakoľko majú veľa pektínu. Každému komu som recept dala iný už nepoužíva.

Suroviny


Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Ľubovoľné množstvo červených odstopkovaných ríbezlí roztlačiť rukou. Variť 15 minút . Prepasírovať / ja používam silónkovú pančuchu, alebo husté sitko/ Prepasírovanú šťavu variť 20 minút. Po 20 minútach vypnúť!!!! A až potom na 1liter šťavy dať 1 kg cukru. Miešať pokiaľ sa cukor nerozpustí. Horúce plniť do suchých pohárov zavíčkovať a pohár otočiť hore dnom.

Diskusia k receptu

15 komentárov k receptu
chcela som urobiť džem z červených ríbezlí, ale tiež som nestihla. je naj....na zliepané kolieska. mám ale jednu otázku ohľadom postupu: keď sa nasype cukor po uvarení do šťavy a mieša sa do rozpustenia, predpokladám, že sa teplota zníži. treba potom celú tú masu prehriať, aby sa mohla dávať horúca do pohárov? alebo sa to dá do pohárov a dá sa do pary? inak recept vyzerá rýchly, super. ja väčšinou robím s gelfixom, ale toto je bio recept. ukladám!!! len prosím upresnenie na moju otázku :-)
Cukor sa rozpustí za chvíľu ten síce chladne, netreba ho zohrievať, keď je chladnejší nevadí netreba dávať do pary pokiaľ plníš posledné poháre už tuhne v hrnci, len treba obrátiť pohár hore dnom on je teplý, víčko sa chytí mám vyskúšané najmenej 100 X je skutočne výborný dnes som ho tiež varila zbytok som dala do mištičky do chladničky a už je aj zjedený
Robím roky takmer taký istý, len ríbezle som varila vždy aj so stonkami. Tohto roku som ešte nerobila, lebo u nás pod Tatrami všetko dozrieva neskôr.
Dovolím si doplniť, poháre obrátené hore dnom treba po 10 minútach obrátiť teda vrátiť hore viečkami, v opačnom prípade zostane na dne pohára medzera, rôsol neklesne na dno pohára.
Skúšala som to podľa tohto receptu minulý rok a džem bol vynikajúci. Úžasná farba, vôňa a chuť akoby čerstvých ríbezlí. Neviem, podarí sa aj z čiernych?
skúšala som aj z čiernych ale bol oveľa redší, tak som potom povarila aj s cukrom aby sa mi náhodou nepokazil, ale bolo to dávno ja už pestujem len červené, čierne nemajú toľko pektínu a nám ani veľmi nechutia
Som šťastná, že si spokojný s mojim receptom na ríbezľový džem je veľmi dobre rozotierateľný a má krásnu farbu nakoľko sa cukor v ňom nevarí to znamená nekaramelizuje je iný, ako ostatné, ja už iný nevarím výborný do koláčov, na šišky ... díky
Som rada že sa Ti podaril vidím na foto, že ho máš taký pekný a dobrý ako ja, keď ho premiešaš nožom v pohári je perfekne natierateľný ahoj pozdravujem Ťa z Kosorína okres Žiar nad Hronom

Pridaj komentár k receptu: