Domáci vanilkový extrakt

egreska - fotkaegreska, 22. augusta 2010
Domáci vanilkový extrakt
Foto: egreska

Suroviny

10 ks
1 liter

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Vanilkovy lusk rozrežeme a "kaviar" vyškrabeme nožom.Dame do flašky (najlepšie z tmaveho skla ) pridame aj lusky a zalejeme alkoholom.Skladujeme na tmavom chladnom mieste.Raz za tyžden pretrepeme.Extrakt stmavne a začne pekne vonat.Na piaty tyžden sa da už extrakt použit ale najlepší je po šiestich mesiacoch.Ked ho spotrebujete ,možete opät doliat čistou vodkou.Ten isty lusk vydrží takto až jeden rok.Používame do pečenia ,stačí tak 1-2 čl.

Diskusia k receptu

11 komentárov k receptu
@Egreska akurát som včera kúpila vanilkové struky, ale doteraz som ich dávala len do cukru. Teraz by som chcela vyskúšať aj do liehu. Tuším 60%?, nie do vodky. Pokazím tým niečo?
Ja mám necelé 2 struky, to je málo, ale dajú sa dokúpiť, le sú dosť drahé. A ten nálev nemusím ani potom skladovať v chladničke? U nás chladné miesto nájdem akurát v zime, tak do jari by som esenciu mala a potom čo sňou?
@samanka čo som čitala všetky recepty na extrakt,tak najvhodnejšia je vodka do 40% (robí sa aj do rumu alebo liehu ale tam sa ta vanilka nemože naplno rozvinut lebo ju prebíja samotny alkohol ).@evanaaa ja som si urobila tiež len z dvoch strukov dva deci extraktu.Ja to mam v chladničke na dverach.
Myslím, že ak bude extrakt skladovaný aj mimo chladničky, nepokazí sa, veď je to alkohol, nie? Ja mám originálny extrakt z Mexika a skladujem ho normálne mimo chladničky a je v poriadku...
10 strukov na 1liter vodky nie je vela. Ja davam 4 lusky na 250ml vodky. Je silnejsi. Najlepsi je skutocne po 6 mesiacoch. Robim ho priebezne. Ked nacnem jednu flasu, hned zakladam na novy. Lusky kupujem po viac kusov na www.vanilkove-lusky.cz

Pridaj komentár k receptu: