Cuketový predkrm za 10 minút fotorecept

frezia68 - fotkafrezia68, 26. augusta 2015
Cuketový predkrm za 10 minút (fotorecept)
Foto: frezia68

Zasa nás čakajú horúce dni,tak pridávam rýchly a zdravý recept.Môže byť predjedlo,raňajky a pre skromných aj večera.Neudávam množstvá,každá gazdinka pripraví podľa počtu rodinných príslušníkov a ochutí podľa seba.Recept som našla na You Tube v relácii Varte s Majklom,len som ho trocha vylepšila.

5 minút
príprava
10 minút
tepelná úprava

Suroviny

 (alebo olivový olej)
Na ozdobu:

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Vezmeme si mladú cukinu.....

  Cuketový predkrm za 10 minút (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  ...a už budeme potrebovať len toto:

  Cuketový predkrm za 10 minút (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Mladú cukinu umyjem ,nešúpem a nakrájam na kocky. Na panvicu dám prepustené maslo,pridám nakrájanú cukinu a trocha osolím.Pridám nakrájané feferónky a pri miešaní dusím asi 1O min. Po zmäknutí pridám cesnak a odstavím z ohňa.Keď už chladne,pridám citrónovú šťavu a po ochutnávke dochucujem tak,aby chutilo.Majkl doporučil ako studené predjedlo,ja som jedla teplé.

  Cuketový predkrm za 10 minút (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Cukina má nevýraznú chuť,preto cesnak,citrón a štipľavá paprika ju zvýrazní. A môžeme ju vylepšiť strúhaným syrom,či vajíčkom,alebo podľa fantázie.Zajedáme hriankou,bagetou...

  Cuketový predkrm za 10 minút (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Je to ľahké jedlo a zdravé.Cukina obsahuje provitamím A,karotén,vitamíny A,B,C,minerály horčík,vápnik,železo,draslík,fosfor a asi 90% vody a dodáva energiu.A keď už spomínam zdravé jedlá,nezabudnite si naložiť kvasenú zeleninu do súdka a či do fľaše.Mne už kvasí a nahádžte tam všetku zvyšnú zeleninu.Tak nech vám chutí :-)

  Cuketový predkrm za 10 minút (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
s niecim stiplavym nebude problem :-), paci sa mi to, moze to byt aj priloha ku masu, vajce mi k tomu akosi nepasuje, dnes som dostala chilli olej v malinkej flaske ako kvapky do oka, vraj je naramne besny, tak som zvedava, len si ho nekvapnut do oka :-)
Draha @frezia68 ,
Zaš mušim ľen pochvalľic bo taki receptik v totu dobu jak stvoreni pre mňe. Šak Ty znaš. A kedz pridam falatek dajakeho mäska ta budze obed jak še patri. Mohlo bi bic i zos mäsom ne? Co poviš? Ešci dajake take pridaj bo mne še nechce vimišľac a teraz mi take treba. Už som sebe ho aj uložel a Tebe dal pejc hvezdiček. Ta dzekujem bars šumne a maj še dobre.