Cuketový predkrm za 10 minút fotorecept

frezia68 - fotkafrezia68, 26. augusta 2015 18:08
Ďalšie recepty »
Cuketový predkrm za 10 minút (fotorecept)Foto: frezia68

Zasa nás čakajú horúce dni,tak pridávam rýchly a zdravý recept.Môže byť predjedlo,raňajky a pre skromných aj večera.Neudávam množstvá,každá gazdinka pripraví podľa počtu rodinných príslušníkov a ochutí podľa seba.Recept som našla na You Tube v relácii Varte s Majklom,len som ho trocha vylepšila.

5 min
príprava
10 min
tepelná úprava

Suroviny

Varecha.sk na Instagrame: Followuj @varechask

Postup prípravy

 1. 1

  Vezmeme si mladú cukinu.....

  Cuketový predkrm za 10 minút (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  ...a už budeme potrebovať len toto:

  Cuketový predkrm za 10 minút (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Mladú cukinu umyjem ,nešúpem a nakrájam na kocky. Na panvicu dám prepustené maslo,pridám nakrájanú cukinu a trocha osolím.Pridám nakrájané feferónky a pri miešaní dusím asi 1O min. Po zmäknutí pridám cesnak a odstavím z ohňa.Keď už chladne,pridám citrónovú šťavu a po ochutnávke dochucujem tak,aby chutilo.Majkl doporučil ako studené predjedlo,ja som jedla teplé.

  Cuketový predkrm za 10 minút (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Cukina má nevýraznú chuť,preto cesnak,citrón a štipľavá paprika ju zvýrazní. A môžeme ju vylepšiť strúhaným syrom,či vajíčkom,alebo podľa fantázie.Zajedáme hriankou,bagetou...

  Cuketový predkrm za 10 minút (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Je to ľahké jedlo a zdravé.Cukina obsahuje provitamím A,karotén,vitamíny A,B,C,minerály horčík,vápnik,železo,draslík,fosfor a asi 90% vody a dodáva energiu.A keď už spomínam zdravé jedlá,nezabudnite si naložiť kvasenú zeleninu do súdka a či do fľaše.Mne už kvasí a nahádžte tam všetku zvyšnú zeleninu.Tak nech vám chutí :-)

  Cuketový predkrm za 10 minút (fotorecept) - obrázok 5
Recept je zaradený do tagov:
TOPlist