Čokoládový koláč

marijanna - fotkamarijanna, 12. januára 2015
Čokoládový koláč
Foto: marijanna

jednoduchy a chutny, ved je čokoladovy...:)

24
porcií
70 minút
príprava
50 minút
na 180 °C

Suroviny

125 g
150 g (alebo maslo)
350 g
1 ks
4 ks
150 g
1 ČL
90 g
60 g
 na posyp

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Nad parou rozpustime cokoladu a margarin - maslo. Ked vychladne vyslahame s mikserom najprv vajcia, dodame cukor a vanilku a vlejeme cokoladu.

  2. 2

    Potom metlickou zapracujeme muku, prasok do peciava, orechy a hrozienka. Do pekaca dame papier na pecenie, vylejeme cesto.

  3. 3

    Pecieme na 180°C 50min - kazdy vie, ako pecie jeho rurua,odporucam sparatkom overit :) Po vychladnuti posypeme praskovym cukrom.

Diskusia k receptu

12 komentárov k receptu
Tak takéto koláče mám rada: šup-šup hotový a pritom dobrý, chutný a cesto má mnohoraké uplatnenie. Koláč sa môže použiť aj ako korpus na tortu, naplniť ho krémom a vzniknú rezy, alebo ako v tomto prípade stačí len posypať práškovým cukrom. Pre jeho variabilitu dávam päť hviezdičiek a @Marijanne pochvalu.
Asi je toho cukru veľa, je viac ako múky, možno má byť menej, ale iste je to dobrý koláč, čokoládový, dal by sa spraviť aj do bábovkovej formy, alebo do muffinových foriem, variabilné cesto.
Podľa mňa je nesprávne uvedená gramáž múky a cukru. Malo by to byť naopak. Lebo podľa uvedeného receptu z toho vyšiel tvrdý zlepenec.

Pridaj komentár k receptu: