Čokoládový koláč
Čokoládový koláč

Čokoládovo-pekanové brownie podľa Viliama Bajzíka videorecept

tvvarecha - fotkaTV Varecha, 21. júla 2022. Komerčný recept.

Máte radi čokoládu a radi experimentujete? Vyskúšajte recept do 15 eur, v ktorom použijete len pár surovín, no výsledok stojí za to.

40 minút
príprava
25 minút
na 180 °C

Postup

 1. 1

  Čokoládová ganáž: Do nádoby nalámeme mliečnu čokoládu. Smotanu zohrejeme do bodu varu a postupne na 2-3-krát ju prilejeme k čokoláde, zakaždým necháme chvíľku postáť a premiešame, aby sa čokoláda rozpustila. Nakoniec rozmixujeme pomocou ponorného mixéra, aby bola ganáž hladká a lesklá. Ak chceme, aby rýchlejšie vychladla, môžeme ju preliať do väčšej misky.

 2. 2

  Brownie: V hrnci roztopíme maslo, pridáme nalámanú horkú čokoládu a necháme ju rozpustiť. Rozpustenú čokoládu necháme vychladnúť na 40-50 °C.

 3. 3

  Kým sa čokoláda chladí, vymiešame vajcia s cukrom. Vyšľaháme do nadýchanej peny, do ktorej ručne pomaly vmiešame rozpustenú čokoládu. Do čokoládovej peny preosejeme polohrubú múku a cesto ručne do hladka vymiešame. Na záver do cesta vmiešame nasekané pekanové orechy.

 4. 4

  Cesto nalejeme do formy (30x20 cm) vystlanej papierom na pečenie a brownie pečieme v rúre vyhriatej na 180 °C približne 20-25 minút. Upečené brownie necháme vychladnúť.

 5. 5

  Poleva: Nalámanú čokoládu roztopíme vo vodnom kúpeli, primiešame olej a nakoniec aj nasekané pekanové orechy.

 6. 6

  Dokončenie: Vychladnuté brownie nakrájame na kúsky, ktoré namáčame do pripravenej vlažnej polevy (ideálne 32 °C) a ukladáme na papier na pečenie. Necháme vychladiť a nakoniec pomocou cukrárskeho vrecka ozdobíme čokoládovou ganážou.

Diskusia k receptu