Čokoládové muffiny à la brownies

mundaka - fotkamundaka, 15. apríla 2013

Recept som našla na stránke www.akosatorobi.sk od používateľa Žabka, zapáčil sa mi, vyskúšala som a neoľutovala. Tieto muffiny sú úplne vynikajúce mňamky, môžem len odporúčať a preto ho tu zverejňujem. ... a ďakujem Žabka :-)

12
porcií
20 minút
príprava
25 minút
na 170 °C

Suroviny

120 g alebo horká
125 g
4 ks
150 g
1 bal.
35 g
75 g
1 čl
1 štipka

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Roztopíme maslo spolu s čokoládou a zmiešame. Vajíčka spolu s cukrom (aj soľou - pre lepšiu chuť) vyšľaháme čo najviac dopenista. Do vyšľahaných vajec najskôr pridáme čokoládovo-maslovú hmotu, potom múku s kakaom a vyšľaháme znova dopenista. Pred koncom šľahania pridáme kypriaci prášok do pečiva.

 2. 2

  Papierové formičky na muffiny vložíme na plech a nalejeme do nich cesto do polovice a vložíme ich do vyhriatej trúby na 180 stupňov na cca 10-15 min, ale najlepšie bude, ak ich skontrolujete špáradlom, či sú hotové. Po upečení ich vyberieme z formy najlepšie na mriežku.

 3. 3

  A čo dodať na záver... Dobrú chuť prajem :-)

 4. 4

  Poznámka: Ja som použila namiesto čokolády na varenie 80%-nú horkú čokoládu, namiesto obyčajného cukru trstinový cukor a namiesto 1 lyžičky pol prášku do pečiva. Vložila som ich do vyhriatej teplovzdušnej rury a piekla pri 170 stupňoch Celzia 25 min. Výsledok bol perfektný.

Diskusia k receptu

10 komentárov k receptu
toto sú muffiny... teda nebolo... je to ala brownies, pretože sú plné čokolády a kakaa, nie je v nich ani mlieko... špáradlom som nekontrolovala, lebo za ten čas a pri tej teplote ich mám vždy upečené... a chuťovo je to zážitok aj bez toho mäkkučkého vnútra :-)
ešte hádam toľko, to som spomínala už hneď v úvode, že recept mám z inej stránky a odtiaľ je aj prekopírovaný... zmeny, ktoré som robila oproti pôvodnému receptu sú opísané v bode č. 4..

Pridaj komentár k receptu: