Chilli gnocchi

martinis - fotkamartinis, 4. júna 2015
Chilli gnocchi
Foto: martinis

Gnocchi s opekanou paprikou a cuketou, ochutené originálnym korením Arrabiata a posypané čerstvou čili papričkou a tekvicovými jadierkami.

2
porcie
20 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

 balenie
 lyžička
2 lyžice
2 lyžice

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Papriku a cuketu očistíme a umyjeme. Papriku nakrájame na malé kocky, cuketu podobne. Na panvici rozohrejeme olej a zeleninu na ňom na strednom plameni opečieme.

 2. 2

  Na suchej panvici opekáme tekvicové jadierka až dokým nezačnú praskať.

 3. 3

  Uvaríme gnocchi a scedíme ich. Zeleninu na panvici ochutíme korením Arrabiata, vmiešame gnocchi a cottage cheese. Dochutíme soľou a naservírujeme na taniere. Pred podávaním posypeme nadrobno nakrájanou čili papričkou a opečenými tekvicovými jadierkami.

 4. 4

  Korenie Arrabiata mi priniesla sestra z talianska. Je určené najmä na rovnomennú omáčku, avšak výborné je aj v jedlách, ako toto, pretože ich obohatí o vyvážanú zmes bylinkovej a pikantnej chuti. Dá sa, samozrejme, namiešať aj doma.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Ďakujem vám, takúto príjemnú odozvu som nečakal. :)
@frezia68 pracoval som na niekoľkých súťažiach, pripravoval sa na maturitu (to už mám za sebou) a popritom sa venujem aj literárnej činnosti, takže toho bolo dosť - teraz mám však dlhé voľno, ktoré chcem okrem hľadania brigády využiť aj na nejaké nové recepety. :)
Taký mladý a taký šikovný :-) a keď si začal pridávať,priznám sa,že som pochybovala,či pôvodcom receptov je to mladé chlapča,ktoré bolo na fotke.Vyjadrovanie si mal ako skúsený varecháč,pekné recepty,fantázia.....chcela by som Ťa poznať za pár rokov,kam si to dotiahol,aký smer si vyberieš?Tak želám splnenie túžob :-)
Ďakujem za privítanie! :)
Po taliansky nanešťastie neviem, avšak vychádzajúc z chuti a pohľadu by tam malo byť čili, cesnak a bylinky - bazalka a petržlen, myslím.
1x katka78