Chapati rolka s vajcom

methi - fotkamethi, 11. októbra 2015
Chapati rolka s vajcom
Foto: methi

Miesto chapati sa môže použiť hotová tortilla.

Suroviny

 (alebo tortilla)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Chapati si pripravíme klasickým spôsobom ako je uvedené v tomto recepte: http://varecha.pravda.sk/recepty/capati-fotorecept/43469-recept.html. Na hotovú placku dáme plátok syra (alebo zvoľte akýkoľvek váš obľúbený syr na strúhanie, nechám to na vás). V panvici zohrejeme olej. V miske vidlickou vysľaháme vajíčka, všetku uvedenú zeleninu nakrájanú nadrobno, soľ a korenie. Vajíčkovú zmes vylejeme na horúci olej do panvice, oheň zmiernime a pod porkievkou ich robíme, kým nestuhnú.

 2. 2

  Túto vajíčkovú placku položíme na chapati (na jednu chapati - 1 vajce) a placku zarolujeme ako palacinku. Ak ju deťom balíte do obedára, časť zabaľte do alobalu, aby sa neodrolovala a dobre sa deťom držala v rukách.

 3. 3

  Do placky môžete vložiť aj šalátový list a do vajíčok zamiešať napr. nakrájaný baklažan, nakrajánú alebo nastrúhanú brokolicu, reďkovku, kaleráb a vňate. Placky sa ďalej dajú takto plniť napr. zemiakovou zmesou (Aloo masala), zmesou z paneera (Paneer bhurji) a rôznou inou zleninou. Alebo placku možete potrieť pestom a vložiť do nej na pásiky nakrájanú surovú mrkvu, reďkovku a inú zeleninu (na spôsob spring rolls), naklíčené mungo a posypať mletými orechami.

 4. 4

  Takéto chapati rolky sa v Indii volajú Frankie a sú medzi deťmi populárne ako fast food.

Diskusia k receptu

15 komentárov k receptu
Placky chapati mali minulý týždeň v Lídli tuším, aj som nad nimi váhala, či kúpiť, ale nevedela som, ako ich plniť ( čo som si ale mohla aj tu zistiť).
ja by takéto jedla denne, len bohužial, že len ja a rob si to len pre seba, nehrozí
že steak do nej :-) jaj ta baba jedna steaková :-)

Pridaj komentár k receptu: