Bravčové na kapuste

janina45 - fotkajanina45, 5. marca 2012

Tento recept som dostala od mojej kamarádky ,ktorá sa odstahovala do Čiech . Často robí toto jedlo tak som vyskušala aj ja v nedelu a veru mal uspech.

Suroviny

1kg
2ks
6stručkov
3lyžice
trocha
podla potreby
1lyžica
troška
asi pol kg

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    nakrájame si cibulu na koliečka ,dáme do kastrola pridáme nakrájaný cesnak,olej ,sol aposmažíme .Potom pridáme pokrájané meso na kocky,č.korenie,grilovacie korenie a miešame kým sa nam meso zatiahne.Zalejeme vodou ale ja som pridala aj jeden bujon. Necháme dusit do mekka .Ked je meso skoro hotové pridáme nadrobno nakrájanu kapustu a nechame ešte dusit asi 20min.podávame s varenými zemiakmi .Je naozaj dobréé. dobru chut...

Diskusia k receptu

6 komentárov k receptu
idem,skúsim,to sa snád pokaziť ani nedá :)) a ostala mi tam polovička kapusty z nedeľe,tá druhá sa dusila ku kačičke :)) pekný deň! :)
Ahoj. Recept je výborný, len s tým rozdielom, že som to jedával vo vojenskej kuchyni v r. 1963-65, názov na jedálnom lístku bol Bravčové na kapuste. Avšak v Čechách je kel pod názvom kapusta a a kapusta sa volá zelí. So zelím som to ešte nerobil, ale s kelom ano a je to výborne vrátane zemiakovej prílohy.

Pridaj komentár k receptu: