Bielkové chuťovky fotorecept

kajusiqq - fotkakajusiqq, 12. apríla 2013
Bielkové chuťovky (fotorecept)
Foto: kajusiqq

Takže robila som žltkovu polevu a zvyšili sa mi bielka tak som si akčne povedala no ide sa na pavlovu.......neviem kde som mala hlavu Zobraziť celý popisTakže robila som žltkovu polevu a zvyšili sa mi bielka tak som si akčne povedala no ide sa na pavlovu.......neviem kde som mala hlavu a nad čím som snívala no cukor som vsypala ešte do nie tuheho snehu a tak bolo po pavlovej......bolo mi ľuto vyhodiť 300g cukru iba tak ,tak som začala vymyšľať:D......všetko extra sladke ale tak ak to nerobíte naraz ako ja tak si určite pochutnáte:)......a tie koláčiky niesu až tak sladke:)....

Suroviny

Zaklad:
5 ks
300 g
Čoko-bielkový pohár:
100 ml
50 g
2 čl alebo tuk
2 PL
4 ks
2 hrste
Ovsene koláčiky:
3-4 hrste
Griotkové bielka:
1-2 ks
4 ks

Postup

 1. 1

  Takto to všetko začalo :D odfotila som neskôr ešte raz aby ste vedeli čo ešte vyšľahané nie je!:D:D

  Bielkové chuťovky (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  250 ml bielkovej zmesi teda 3/4 som si naliala do hrnca a chvľku prehriala nevarila som aby sa nezrazilo priliala som mlieko. odstavila a naliala do misky. Potom som nad parou rozpustila čokoládu s tukom a priliala do bielkovej zmesi.

  Bielkové chuťovky (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Premiešala som a pridala kakao

  Bielkové chuťovky (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Na spod pohára som dala piškoty a nato nalilala zmes piškotky sa pekne nadvihli hore:)......potom som tam vsypala 2 hrste kokosu aby to bolo pekne aj na výzor:)...a aby sa to predelilo:) Znova som zaliala zvyšnou zmesou ozdobila som asi 20-30ml čistých bielkov z druhej polovice:D....a ešte poprášila kakaom:)..... Ak to budem robiť iba tak pretože to bolo ozaj chutné len sa to nedalo cele dojesť tak určite uberiem cukor len tu to už nešlo:) alebo to dám do menších pohárov:)

  Bielkové chuťovky (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Ovsene koláčiky: No čokoladovo bielková zmes sa mi ešte zvýšila a tak som k nej pridala ovsene vločky tak aby to bolo dostatočne huste.

  Bielkové chuťovky (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Na papier na pečenie som naniesla cca 1 lyžicu zmesi a urobila placku:)

  Bielkové chuťovky (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Piekla som pri 200 stupnov asi 15-20 minutiek:).....boli úžasne skoro vôbec neboli sladke teda nie tak ako by som čakala a boli take mäkkučké nie take suche ako obyčajné cookies:)...mnam:)

  Bielkové chuťovky (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  Griotkové bielka: Takže z druhej štvrtinky bielkov s cukrom som urobila tento pohár :).....ktorý je naozaj uff:)...mnam:) Takže na spod pohára som naniesla kiwi to som zaliala polovičku bielkovej zmesi(druhu polovicu som zmiešala s cca 30 ml griotky) Na bielkovu zmes dáme piškotky:)

  Bielkové chuťovky (fotorecept) - obrázok 8
 9. 9

  Na piškoty som naliala griotkovo-bielkovú zmes.

  Bielkové chuťovky (fotorecept) - obrázok 9
 10. 10

  To som ozdobila šľahačkou a poliala trochou griotky:).....

  Bielkové chuťovky (fotorecept) - obrázok 10

Diskusia k receptu

kajusiqq
Ďakujem a kolačiky boli najchutnejšie s týchto 3:)) tie snaď urobím aj bez omylu nabuduce:D
mariamka
Karolinka, vies, ze ti fandim :), len daj nejaky podnadpis, nech aspon zhruba vie kazdy o aky recept ide :) inak, brala by som ta ako nevesticku, mam dvoch potencialnych papkacov tvojho veku :)
kajusiqq
@mariamka :)....ďakujem veľmi pekne už som to zmenila no nič ine ako bielkove chuťovky ma nenapadlo:D.......hah a s tou nevestou:Dškoda že sa nechcem vydať:) aspoň nie najbližších 10 rokov:):D
mariamka
... ja by som doplnila "by Kajusiqq" :) kludne si tam nechaj autorstvo .... sak sa nemusite hned brat :) zlata :)