Bezlepkové linecké koláčiky
Bezlepkové linecké koláčiky

Bezlepkové koláčiky s bielkovou pusinkou

novalim - fotkanovalim, 22. marca 2021. Komerčný recept.
Bezlepkové koláčiky s bielkovou pusinkou
Foto: novalim

Bezlepkové koláčiky, ktoré vám dnes predstavujeme, sa nám akosi hodia k prvým jarným dňom. Drobné chrumkavé keksíky s lekvárom a bielkovou pusinkou nielen Zobraziť celý popisBezlepkové koláčiky, ktoré vám dnes predstavujeme, sa nám akosi hodia k prvým jarným dňom. Drobné chrumkavé keksíky s lekvárom a bielkovou pusinkou nielen ozdobia váš stôl napríklad na víkend, ale aj výborne chutia. Vďaka nášmu hotovému chladenému lineckému cestu si ich pripravíte skutočne raz-dva. Ak máte navyše v chladničke zabudnuté dva bielky, ktoré vám ostali z nedávneho pečenia, toto je spôsob, ako ich minúť.
Zdroj: https://novalim.net/bezlepkove-kolaciky-non-plus-ultra/

20-30 ks
porcií
50 minút
príprava
20 minút
na 120 °C

Suroviny

1 bal.
2 ks
100 g
1/2 ČL
 hustejší

Postup

 1. 1

  Linecké cesto Novalim vyberieme z chladničky a necháme ho aspoň pol hodinku pri izbovej teplote, aby zmäklo. Potom ho na pracovnej doske premiesime a zmäknuté cesto na ľahko pomúčenom povrchu vyvaľkáme na hrúbku asi 3-4 mm. Pomocou okrúhlej vykrajovačky s priemerom 3 cm vykrajujeme kolieska, ktoré kladieme na plech vystlaný papierom na pečenie.

 2. 2

  Vaječné bielky začneme šľahať. Keď sa premenia na mäkkú penu, prisypeme do nich polovicu kryštálového cukru a šľaháme ďalej, o malú chvíľu potom prisypeme druhú polovicu cukru a nakoniec pridáme trochu citrónovej šťavy. Výsledná konzistencia by mala byť tuhá, t.j. na bielkovej pene ostávajú tuhé špičky.

 3. 3

  Sneh z bielkov dáme do zdobiaceho vrecka so špičkou s malým otvorom (alebo len na vrecku odstrihneme malý otvor) a na pripravené kolieska z lineckého cesta nanášame bielkový sneh. My sme narobili po obvode koliesok snehové bodky, môžete ale napríklad spraviť vlnky, alebo naniesť na cesto bielkovú pusinku.

 4. 4

  Pečieme v rozohriatej rúre na 120 stupňov – teplovzdušný režim (vrtuľa) asi 20 minút. Pomalým pečením sa bielkové pusinky upečú do chrumkava.

 5. 5

  Upečené bezlepkové koláčiky vyberieme z rúry a ešte na teplé do stredu nanesieme zdobiacim vreckom džem. Takto pripravené ich necháme vychladnúť.

Diskusia k receptu


Zaujímavé video z archívu TV Varecha