Karamelový zákusok
Karamelový zákusok

Bezlepková marlenka bez vaľkania videorecept

potravinarskavyrobaliana - fotkaPotravinárska výroba Liana, 6. decembra 2021. Komerčný recept.

Suroviny

Cesto:
100 g (bezlepková múčna zmes na piškótové cesto)
350 g
250 g
250 g
3 ks
2 menšie PL
1 KL
Plnka:
800 ml
250 g (maslo)
2 bal.
20-40 g
400 g
Okrem toho:
 (70% alebo 45%)
 posekané
Postup

 1. 1

  Cesto: V miske nad parou roztopíme rastlinný tuk, cukor a med. Pridáme preosiatu Cake mix a Universal mix. Na záver vmiešame vajíčka a sódu bikarbónu.

 2. 2

  Cesto rozdelíme tak, aby vyšlo na 3-4 plechy. Každú časť cesta rozotrieme na plech vystlaný papierom na pečenie. Pečieme pri 175 °C 7-8 minút.

 3. 3

  Plnka: Z mlieka a Zlatých krémov uvaríme hustý puding. Posypeme vanilínovým cukrom a necháme vychladnúť.

 4. 4

  Zmäknutý rastlinný tuk alebo maslo vyšľaháme so sladeným skaramelizovaným kondenzovaným mliekom a postupne zašľaháme do vychladnutého pudingu.

 5. 5

  Z každého upečeného plátu orežeme nerovné okraje a natrieme plnku. Zvyšnou plnkou natrieme povrch marlenky a posypeme rozdrvenými odrezkami. Môžeme posypať najemno nasekanými orechmi a zľahka poliať čokoládovou polevou.

Diskusia k receptu

sonulienka
Poprosila by som nemohli by ste mi poslať foto múk z ktorých ste piekli marlenku. A či ich tiež možno dostať kúpiť v Kauflande alebo v Tescu. Srdečne ďakujem.
Potravinárska výroba Liana
@sonulienka (7.12.2021 23:01)
Dobrý deň, použili sme Cake mix Liana - bezlepkovú múčnu zmes na piškótové cestá a Universal mix Liana - univerzálnu múčnu zmes. Obidve by ste mali bežne nájsť v Kauflande aj Tescu. To ako múky vyzerajú môžete vidieť aj v našom videorecepte :)

SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia