Bažantie mäso pečené

dvorka - fotkadvorka, 13. augusta 2012 15:39
Ďalšie recepty »
Bažantie mäso pečenéFoto: dvorka

Dostala som od našich mladých bažanta (už vykuchaného a ošklabaného - to robili oni ), čakala som na príležitosť ho urobiť a teraz keď zas prišli na pár dní domov, spravila som im ho.

4
porcie
30 min
príprava
2 min
na 200 °C

Suroviny

1 ks
1 dl
2 lyžice
1 lyžička
1 ks
1 lyžička
8 ks
3 ks
2  dl
2 ks
Varecha.sk na Instagrame: Followuj @varechask

Postup prípravy

 1. 1

  Bažanta (ja som mala bez kože) som umyla a osušila. Pripravila som si slaninu a marinádu. Marináda: do misky som naliala olej, primiešala som med a červenú mletú papriku a trošku soli, asi lyžičku.

  Bažantie mäso pečené - obrázok 1
 2. 2

  Marinádou som poriadne ponatierala bažanta zvonku aj z vnútra a položila do pekáča. Pásiky slaniny som pozastrkovala do pŕs aj nôh, pridala plátky masla, borievky, môže byť aj bobkový list, nakrájala som jedno letné jabĺčko na osminky a obložila mäso. Zaliala som horúcou vodou, zavrela misu a dala som piecť do rúry.

  Bažantie mäso pečené - obrázok 2
 3. 3

  Piekla som 1 hodinu pri 200°C, potom som bažanta otočila bruchom dole a piekla som 30 minút. Teplotu som znížila na 180°C, znova som mäso obrátila a dopiekla posledných 30 minút. Občas keď som vošla do kuchyne, mäso som poliala šťavou z výpeku. Po dopečení som mäso obrala od kostí. Jabĺčka sa rozvarili spolu s borievkami, ktoré som mala čerstvo nazbierané.

  Bažantie mäso pečené - obrázok 3
 4. 4

  K mäsu som urobila ryžu a opečené zemiaky so šupkou a k tomu uhorkový šalát (ten nevidno).

  Bažantie mäso pečené - obrázok 4
Recept je zaradený do tagov:
TOPlist