Báječná Angelika rezy fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 21. júna 2014

Na tieto vynikajúce rezy som dostala recept meilom od mojej priateľky...trošku som ho upravila, ale sú to očarujúce sústa presne tak ako slávna romantická Angelika...zákusok sa skladá z dvoch druhov cesta a tretí som si sama dotvorila podľa svojho uváženia...dvojaké krémy orechový a kávový zakončený polevou z horkej čokolády ...posedieť pri kávičke a tomto zákusku je skutočný zážitok..

16
porcií
60 minút
príprava
2x20 minút
na 180 °C

Suroviny

Kakaové cesto:
6 celé
120 g
90 g
30 g
2 pl
1 pl
1 čl
Orechové cesto:
6 celé
120 g
100 g
2 pl
1 pl
60 g
1 čl
krém:
700 ml
2 bal
3 pl
150 g
1
3 pl
100 g
3 pl
300 g
Na vrch:
200 g
4 pl
50 g
350 ml

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Do miešacej misy som dala 6 celých vajec a práškový cukor...začala som miešať mixérom...počas miešania som pridala olej aj vodu...miešala som do peny 10min.

  Báječná Angelika rezy (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  múku,kakao a prášok do pečiva som spolu zmiešala a pridala do vymiešanej vajcovej hmoty..pridávam iba po lyžici a úplne pomaly vmiešavam...

  Báječná Angelika rezy (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  plech:27x37cm. som vystlala pečiacim papierom , cesto som vyliala...trúbu som nechala vyhriať na 180st. a piekol sa 20min..

  Báječná Angelika rezy (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  pokiaľ sa mi pieklo kakaové cesto, vymiešala som si aj druhé orechové cesto...tak isto som rozbila 6 vajec. pridala práškový cukor, miešala a počas miešania pridala olej a vodu...cesto som miešala 10min. mleté orechy,múku, prášok do pečiva som zmiešala a pridávala po lyžici do vajcovej hmoty..

  Báječná Angelika rezy (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  plech:27x37cm. som vystlala pečiacim papierom, cesto som vyliala, upravila a dala piecť taktiež na 180st. 20min...

  Báječná Angelika rezy (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  upečené korpusy som nechala vychladiť...

  Báječná Angelika rezy (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  pokiaľ sa korpusy chladili, pripravila som si krém: v mlieku som vymiešala pudingy, krupicu, vanilku a uvarila hustú kašu...

  Báječná Angelika rezy (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  v mise som vymiešala maslo, cukor a amarettový likér..

  Báječná Angelika rezy (fotorecept) - obrázok 8
 9. 9

  do vychladnutého pudingu som vmiešavala postupne maslovú hmotu...keď bolo všetko zmiešané, krém som rozdelila na 2 polovice..

  Báječná Angelika rezy (fotorecept) - obrázok 9
 10. 10

  do jednej polovice som pridala instantnú kúvu v prášku a všetko som zmiešala..

  Báječná Angelika rezy (fotorecept) - obrázok 10
 11. 11

  do druhého krému som pridala mleté orechy...a zmiešala..

  Báječná Angelika rezy (fotorecept) - obrázok 11
 12. 12

  a začala som skladať zákusok...na spodok som dala kakaový korpus, potrela som ho polovicou broskyňového džemu..

  Báječná Angelika rezy (fotorecept) - obrázok 12
 13. 13

  na džem som natrela orechový krém..

  Báječná Angelika rezy (fotorecept) - obrázok 13
 14. 14

  položila som na orechový krém orechový korpus..a potrela som ho druhou polovicou džemu..

  Báječná Angelika rezy (fotorecept) - obrázok 14
 15. 15

  na džem som natrela kávový krém..

  Báječná Angelika rezy (fotorecept) - obrázok 15
 16. 16

  odkrojky , ktoré som získala úpravou korpusov som ľutovala len tak odložiť, využila som ich na dokončenie zákusku..pokrájala som ich na rovnaké úhľadné kocky..

  Báječná Angelika rezy (fotorecept) - obrázok 16
 17. 17

  uložila pekne do radu striedavo orechové a kakové kocky..nad parou som dala roztopiť čokoládu, mlieko a maslo...kocky som poliala polevou na 2x...prvý krát som zaplnila medzery a dala stuhnúť do chladničky...potom som poliala zbytkom čokolády a dala na celú noc do chladničky...čoko polevu som zabudla fotiť...prepáčte prosím...

  Báječná Angelika rezy (fotorecept) - obrázok 17
 18. 18

  ráno som koláč pokrájala na rezy...prajem vám dobrú chuť...

  Báječná Angelika rezy (fotorecept) - obrázok 18
 19. 19

  jedna z mojich nádherných krásne voňajúcich ruží...

  Báječná Angelika rezy (fotorecept) - obrázok 19

Diskusia k receptu

31 komentárov k receptu
Krásny,úhľadný a viem si predstaviť že aj chutný zákusok.A ten jeho ohromný názov.Za žiadnych okolností,nemôže byť zákusok obyčajný,ako nebola ani Angelika obyčajná žena. 5 *
@tatranka...je skutočne báječný...od vrchu chuť výbornej horkej čokolády, ktorá sa ihneď po zahryznutí mieša s kávovou plnkou a končí úžasnou orechovou s príchuťou amaretta..Martuška, presne si zákusok pomenovala..báječný s neobyčajnou chuťou...ďakujem pekne za milý komentár.-)
@Izabela ,kolačik nadherny hoci podľa postupu pracny,ale čo by sme neurobili pre svojich doma.Krasny a ruža nadherna!!!!Milujem pečenie,varenie,ale zo všetkeho na svete kvety!!!!Chvalim!!!!!
Izka, bol by to blažený pocit vychutnať si tvoj skvelý zákusok so šálkou kávy pri pozeraní Angeliky! si neskutočne šikovná a trpezlivá ako ukazuje aj bod 17:-) kávové s orechovým je pre mňa No 1 a pre teba 5*, ukladám a s nádejou čakám na vhodnú príležitosť;-)
@darina57...u ž sa teraz teším, ako si pochutnáte.-)@ancicka...pote šila si ma.-)@havino..Tatianka veru výborné.-)@monika456..tvoja pochvala ma teší.-)@elysa moja milá, obdivujem tvoje kuchárske umenie..)@cesminaz..v íla lúk , polí a záhrad...si neskutočne šikovná a tvoja pochvala ma hreje pri srdiečku.-)@stacy77777..pok úsila som využiť aj odkrojky a vydarilo sa..)@pipinulka... ďakujem ti veľmi pekne za krásne slová..,,Babičku,,mám prečítanú mnoho krát..chcela by som byť šťastná žena...možno aj som, len si to asi neuvedomujem,,,ale som šťastná tu s vami a ja vám všetkým zo srdca ďakujem za milé a láskavé slová...určite nikdy na ne nezabudnem..vďaka za komentáre k receptu.-)
Drahá @izabelka , si Šťastná ŽENA! Žena v "norme", /je mi to aj smiešne, ale neviem, k čomu to porovnať/ sa má veľa od Teba učiť. Si skromná, pracovitá, máš výborný vkus, čo sa týka prestierania na stôl, proste, normálny človek by Ťa "spapal" celú aj s Tvojimi receptami. Izka, si BÁJEČNÁ, ŠŤASTNÁ ŽENA!!!!!
Recept sa mi páči. Chcem sa spýtať, či je to maďarský recept. Zbieram recepty maďarskej kuchyne a v tejto kategórii sú zaradené vaše recepty. Čím je špecifický pre Maďarsko? Ďakujem.
@kuchticka11.. áno ...recept som našla na web cukrárni na maďarskej stránke...tieto recepty milujem
, lebo ma ešte nikdy nesklamali a všetci, ktorí moje zákusky z tejto stránky ochutnali, boli nadmieru spokojní...myslím, že iba maďarská kuchyňa dokáže robiť rôznorodé chute pre labužníkov zákuskov...páči sa mi, že do všetkých zákuskov používajú hladkú múku a rezy sú ľahučké a krehké...ďakujem pekne za komentár.-)

Pridaj komentár k receptu: