Varenie

Recept na kokosky

helenka2307 - bez fotkyhelenka2307, 22. novembra 2018

Dobrý večer, prosím vás, viete mi poradiť recept na kokosky? Ale ozaj také ako sa piekli voľakedy po upečení pekné hnedé!!!! Ďakujem

@zareaguj


Diskusia k téme

9 komentáre k článku
Asi máš na mysli to, čo kedysi pekávala moja stará mama a volali sme to "puserle", mali popukaný povrch, boli bledohnedé.....alebo potom sú kokosky snehové, ale nie hnedé, to by boli už spálené :)
možno myslí niečo také ako sa predáva v obchode a tie sú hnedasté, skús zadať do vyhľadávača "strojčekové pečivo"
Kokosky:
150 g cukor múčka
200 g strúhaný kokos
30 g masla
2 vajcia
2 PL solamyl
Maslo a cukor vyšľaháme do penista,pridáme celé vajcia, solamyl a kokos a vypracujeme hustú hmotu, lyžičkou kladieme na plech kopčeky a pečieme=sušíme v rozohriatej rúre pri 150°C, kým začnú trošku hnednúť. Na plech použijeme papier na pečenie alebo vymastíme a posypeme strúhankou. Po vychladnutí uložíme do dózy a necháme asi týždeň odležať.
Najjednoduchšie kokosky:
200 g kokosu
150 g práškový cukor
2 vajcia
Všetko zmiešame a spracujeme cesto, na plech vystlaný papierom na pečenie formujeme hromádky, pečieme pri nižšej teplote do zružovenia. Aby sa nedrolili je lepšie vymiešať vajcia s cukrom do penista a potom pridávať kokos.
OKATÉ KOKOSKY : 2 vejce, 100 g cukru, 200g kokosu, 2 lžíce škrobu, 50 g másla a marmeláda kontrastní barvy na zdobení. Neodpovídá to sice zadání, ale jsou hrozně jednoduché, smícháš, hromádky na plech a na vršek červenou marmeládu.

Pridaj komentár do diskusie: