Rôzne

Iveta Bartošová

pusta - fotkapusta, 29. apríla 2014

Dnes za veľmi smutných okolností zomrela Iveta Bartošová vo veku 48 rokov, svoj život ukončila skokom pod vlakR*I*P

@zareaguj


Diskusia k téme

aleana
bola som šokovaná,keď som sa to dozvedela. Nepriala som jej takýto koniec...netušila som,že až tak na dne sa cíti...
svedka
Mne sa tomu nejak nehe verit....bohuzial,ona uz bola ,,mrtva,, davnejsie,zabijala sa.Je mi jej luto,uprimne...ak je to pravda.
svedka
*nechce....nepaci sa mi,ze tolko ludi umiera a chcu zit a niekto si len tak vezme drzost,nehodno ich lutovat.Ale chapem,ze bola uplne znicena a stratena.
pusta
milá@svedka , neberiem ti tvoj názor, lenže tá žena bola krásna, veľmi úspešná speváčka, žiaľ, aj veľmi chorá, a to psychiatricky, aj alkoholizmus sa v medicíne považuje za ťažké celoživotné ťažké ochorenie, depresia sama o sebe je tiež choroba, obe sú síce liečiteľné, ale nevyliečiteľné.
okrem toho bola závislá na láske, ktorej sa je prakticky nedostávalo, bola hlboko nešťastná, stala sa obeťou brutálneho bulváru, bola to citlivá, vnímavá, nežná a krehká bytosť, bola dobrým človekom, zneužívaná za svoju dobrotu.
za toto všetko tvrdo zaplatila, a to cenou najvyššou - vlastným životom :-(
nechcem ťa v žiadnom prípade ovplyvniť, neodsudzovala by som ju, teda ja určite nie.
Nech odpočíva v pokoji!
svedka
@pusta ja som ju mala rada a vzdy mi jej bolo luto,ja sa len hnevam,ze to vzdala....
pusta
milá@svedka , nemyslím, že to vzdala, vplyvom choroby zoslabla natoľko, že už nemala viac síl svoje ochorenie a všetko s tým spojené znášať.
mala som ju veľmi rada, jej nádherný hlas i čistotu človeka ako takého, vždy mala môj veľký obdiv i hlbokú úctu.
gordonko
aj ja som ju mal rád, bola to simpatická kočka s pekným úsmevom , spívala pekné písničky .... aj som mal to šťastie byť na dvoch jej vystúpení - na jednom znich som sa osobne stretol sňou a jej sestrou .... bola skvelá no intrigi iných a bulvár urobili svoje .... všetko v mene peňazí a nepozeráme nato že ničíme ludský životy
.... nech odpočívá v pokoji
elalea
Bulvar ju poslal pod vlak.....smutna doba....R.I.P.
ariela6
aj ja som mala Ivetku velmi rada chapala som ju pretože sama mavam depresie a viem ake to je tažke tam nepomožu slova schop sa urob so sebou niečo tam je potrebna pomoc od najblišich ja mam to štastie že mam dobreho manžela a on mi cely život pomaha ked mam depresie a nevladzem nič tak on všetko za mna spravi a ked ma to prejde mame spolu krasne dni toto potrebovala aj Iveta bohužial to nemala nech odpočiva v pokoji je zle že ludia tak mala vedia o psychickej chorobe a može to postihnut hoci koho nikto si nemoze byt isti že ho to niekedy nepostretne
kukulienka71
Je mi jej ľúto,bola to dobrá speváčka...Depresia sje veľmi vážne ochorenie,často podceňované a potom to takto skončí...ani si neviem predstaviť,čo sa týmto ľuďom preháňa hlavou,im je už takto lepšie,ako by sa mali trápiť...mala som "skoro" príbuznú,ktorá zamlada stratila životnú lásku(umrel na rakovinu) a ona to celý život ťažko znášala,aj ked si založila rodinu a bola pracovne úspešná a talentovaná,presne v tom veku,ako Iveta, sa hodila pod vlak...
denyany
Tiež som ju mala rada a keď som si prečítala tú smutnú správu, narástla mi v krku riadna hrča. Veľká škoda, bola veľmi talentovaná. Ale aj nesmierne ubitá. Kto ste ju videli v smotánke po veľkej noci, uznáte, že to bol len tieň bývalej Ivety.
megdesign
Ja si skor myslim, ze tie modriny pod make-upom, co presvitali na jej licnych kostiach, svedcia o inom... Otazne aj je, kto pisal list na rozlucku synovi Arturovi a preco policia zabavila /vraj/ list adresovany Richtářovi... Podla mna ju poslal pod drn Jozko sam, tym ze ju tyral... Ved evidentne v tej reportazi po Velkej noci sa Ivete motal jazyk a bola pod vplyvom /ci alkoholu, alebo praskov, alebo kombinacii/ a v takom stave pekne sediet vedla nej a tvrdit, ze "Mame sa fajn"... To nieje ok...
marianne
R.I.P. Je mi to velmi luto,v jej prevedeni 3 oriesky pre popelku boli uzasne...bulvar netreba riesit,pod vlak skocili aj ludia,ktori s nim nemali nic spolocne,bola chora ,potrebovala pomoc a tej sa jej nedostavalo...mala som ju rada
elixir
Je to hrozné... veď prežitie je jeden zo základných pudov. Neviem si predstaviť, aká neskutočná úzkosť a bezvýchodiskovosť musí človeka prepadnúť, aby sa zabil, alebo o tom vážne premýšľal.
Mala som kamaráta, ktorý tiež trpel depresiami, inak veľmi inteligentný, príjemný chalan, liečil sa a potom mu psychiater nasadil nové lieky... krátko na to spáchal samovraždu. Nedalo mi to, chcela som pochopiť prečo a našla som veľa podobných príbehov, podľa toho čo som sa dočítala, také lieky sú ako ruleta, pracujú s hormónmi a údajne ani lekári si nemôžu byť úplne istí, ako pacient zareaguje, či lieky pomôžu alebo pohoršia... :( Potom, nie že by som verila v neomylnosť lekárov, ale toto ma poriadne šokovalo, ako je možné sa "zahrávať" s mysľou iného človeka.
A v prípade Ivety Bartošovej, keď popri depresiách je človek ešte závislý na alkohole, ktorý samotný ešte vplýva na produkciu hormónov, neviem si predstaviť, aký chaos to dokáže v hlave spôsobiť a ako veľmi čierno a negatívne takto chorý človek môže vidieť svet a svoju budúcnosť.

R.I.P Iveta... zvláštne osudy neobchádzajú naozaj asi nikoho, ani krásnych a talentovaných ľudí.
pusta
internetový portál iDnes)

Jiřina Bohdalová
Jiřina Bohdalová

Pred chvíľou som to počula, je mi to neskutočne ľúto. Je to zmarený mladý život. Malo by sa vyšetriť, čo sa stalo, len tak pod ten vlak neskočila. (povedala pre internetový portál Blesk.cz)

toto koment nepotrebuje...

megdesign
Kazdopadne som aj ja zvedavy, co sa z toho vykluje...
Ked som mal 15 rokov, bol som do nej zalubeny :)
Strasne krasna zena to bola :/
pusta
nedávala by som vinu lekárom, predsa je všeobecne známe, že liečba na psychiatrii je dobrovoľná a vždy so súhlasom pacienta.
liečba takého ochorenia, ako je alkoholizmus a depresia, je zdĺhavá a zradná, ktorá napriek najlepšiemu úsilu nie raz vyústi do sebevraždy...
a pretože ide o závažné ťažké celoživotné ochorenia, nedávala by som ani za vinu samotnej Ivete Bartošovej.

je mi ľúto a nesmierne smutno, že odišla taká veľká speváčka s ojedinelým úžasne čistým jasným hlasom, ktorá napriek svojmu ťažkému životnému údelu a strastiplnému osudu rozdávala radosť a lásku iným, hoci práve ona sama ju veľmi nemala :-(
pusta
@megdesign - Marcel, tiež by ma to veľmi zaujímalo, myslím, že Jiřina Bohdalová iste vie, o čom hovorí..
i ked Iveta Bartošová nám už pravdu nikdy nepovie, to by mohla jedine ona a svoje tajomstvo si vzala so sebou, už je na Pravde Božej tam hore :-(
finczi
bola som šokovaná, smutná správa...je mi ľúto , keď sa trápi hocikto, život je náramne ťažký a keď sa pridružia zdravotné problémy, je to o to náročnejšie. ľudia by si preto mali navzájom pomáhať a podporovať sa aspoň prívetivým prístupom, to je naozaj minimum, čo môžeme jeden druhému poskytnúť, pretože sme všetci na jednej lodi.
gubics
Je mi jej úprimne ľúto, ale mali by sa jej najbližší opýtať svojho svedomia, či urobili všetko, aby k takejto tragédii nedošlo. Človek ktorý sa zaoberá myšlienkou samovraždy vždy nejako naznačuje, že s nim nie je niečo v poriadku. Už samotné to, že sa uchýlila k alkoholu, niečo naznačovalo, že mala depresie, to je ďalší výkričník, potrebujem pomoc. Ona svojím životom posledné roky dávala stále na vedomie svojmu okoliu, že jej chýba niečo. Podľa mňa najviac láska, a dobré slovo. Mali si to viac všímať.
medulienka122
chcela so pridať komentár, ale @pusta a @kukulienka to už povedali za mňa ... netreba odsudzovať ľudí, ktorí spáchajú samovraždu, lebo kto sa netrápi s depresiou, nevie pochopiť, čo je to za peklo :(
ampara
Ako speváčku som ju síce nemusela,ale bola to pekná mladá žena,je mi jej veľmi ľúto. Siahnuť si na život musí byť hrozné,ak už nie je iné riešenie. Chúďa jej syn, teraz tie bulvárne hyeny budú poľovať na neho. Pán Štajdl by ho mal pred týmto nejako ochrániť.
eufemia
Mala som Ivetku rada,aj ako človeka,bola pekná,ale aj ako speváčku,mala nádherný čistý hlas.Byť tak nešťastná ako ona,tak veľmi citlivá,niet sa čo čudovať,že to nezvládla.No už to všetko má za sebou,a nám ostatným,ostane spomienka na jej spev.
elza
Je mi smutno z tej správy, uz to nemozem ani pocuvat v mediach, skoda jej , vsetci tí muži, ktorí sa jej priplietli do života jej k tomu dopomohli, iba ju využili, to, že sú jej oporou - to bolo iba pre média, nevyzerala, že by sa o niekoho "opierala" či v dobrom alebo v zlom období jej života. ale asi bola vdačný objekt pre takéto typy.
slavnicanka
Bola to moja najobľúbenejšia speváčka-aj ňou ostane je jej veľká škoda,vyberala si nesprávnych chlapov.
spetkasoli
škoda tak mladého života, bola to krásná žena s krásnym hlasom. Je veľmi snutné, že nemala vedľa seba partnera, ktorý by jej pomohol, keď jej bolo "ouvej" a o ktorého by sa mohla oprieť. Toto jej Rychtář nedožičil, iba ju všade vodil ako cvičenú opičku a dobre na nej zarábal, on to bol, kto ju predával médiím a inkasoval honoráre. Bohužiaľ, ešte bude dosť dlho parazitovať a ťažiť z jej smrti. Velmi smutný koniec a jej pesničky som milovala. Je mi smutno. Česť jej pamiatke, nech odpočíva v pokoji.
mliekarka
Tak ako napísala @spetkasoli škoda zmareného života,ostanú nám po nej krásne pesničky.Je naozaj smutné,že sa v jej okolí nenašiel jeden jediný človek,ktorý by jej vedel naozaj pomôcť.
brambora
mala obrovsku smolu na chlapov... ona tak velmi potrebovala lasku a kazdy ju len zneuzival :( a tak isto ako @meg si myslim, ze ma v tom prsty jej terajsi muz. lebo vystupit par hodin po smrti pred kameru a ospevovat mrtvu zenu by som teda ja asi tazko dokazala. a zaujimave, ze hned ako nasiel list na stole, tak vedel, ze ma bezat na vlakovu stanicu. a preco policia nezobrala aj list, ktory pisala pre syna? ved aj to je dokaz ako ten list pre muza, ci nie? a vyhlasenie, ze chce mat media na pohrebe tiez o niecom svedcia... alkohol do nej lial on, lebo vyzera tak, ze mu holduje tiez. a jeho exmanzelka by mohla rozpravat ako ju mlatil hlava-nehlava... ten kto udrie raz, udrie aj druhy... je mi jej luto lebo naozaj to bola cista dusa, ktora to vsetko nezvladla a bala sa samoty :( hadam uz jej je teraz lepsie.
jozka2
ked som to uvidela na internete ostala som sokovana,verim,ze ju do toho niekto vohnal,ved aj napisala synovi,,nevladzem dalej'?! nech odpociva v pokoji ktory tak hladala.
jozka2
Mary8658,vdaka ti za tuto piesen,ktoru si jej venovala.
pusta
@brambora , ked tak uvažujem o komentári pani Jiřiny Bohdalovej, o postrehu @megdesign , o tvojom príspevku, myslím, že nie si daleko od pravdy...
či sa všetko vyšetrí tak, aby celá pravda vyplávala na povrch, to veru ani len netuším. za peniaze sa dá všeličo kúpiť, i mlčanie o pravde.
a život to Ivete Bartošovej už v žiadnom prípade nevráti, ale ja verím, že svedomie sa síce dá na určitý čas ututlať, ale raz príde aj deň, ked s každým z nás za všetko zúčtuje a s vinníkmi tiež.

Nech Iveta Bartošová sníva v pokoji svoj večný sen!
pusta
a je to tu!!!
Rychtář sa priznal, že falšoval dátum na liste na rozlúčku od Ivety Bartošovej, priznal sa sám.
vedel o plánovanej sebevražde už v piatok predtým a nič nespravil, aby tomu zabránil :-(
prečo asi????
čo všetko ešte nevysvitne?
prečítajte si tu:

 www.topky.sk/cl/1000757/1394133/Zahada-Bartosovej-li...
elza
Táto posledná veta by mohla ukončit túto temu, ale nedá mi nevyjadrit názor na to všetko, čo sa deje okolo jej pohrebu, je to hnus. Ak sa iveta odniekal díva na tých svojich "pozostalých", asi je rada, že tu nie je. Všetky tie vyjadrenia o nej "sú s krížom po funuse" ....
marcy
vdovec,ochrankár určite nemá v poriadku psychologické testy :/....
divné,že dom bol stálou kontrolou médii,to nik nezbadal jej odchod z domu ??? ......
jozka2
a ako sa vlastne na tu stanicu dostala,ked nesmela vychadzat z domu?!
pusta
Práve oznámili v TV novinách, že Iveta Bartošová bude pochovaná v úzkom kruhu svojej rodiny bez účasti širokej verejnosti, ako ohlasuje Parte na jej dome.