Varenie

Fotografia k receptu - návod alebo porovnanie?

zemo - fotkazemo, 20. októbra 2009

Varecha. sk si pýta fotografie k receptom. Je to pre vás inšpirácia alebo slúži fotka na zbiehanie sliniek alebo na porovnanie, ako by mal výsledný produkt receptu vyzerať?

@zareaguj


Diskusia k téme

14 komentáre k článku
Pre mňa má recept bez fotky iba polovičnú obsahovú hodnotu ako s fotkou. Neviem to rozanalyzovať, jednoducho je to tak. A myslím si, že veľa ľudí to cíti rovnako. Osobne pridávam len také recepty, ku ktorým viem dať aj obsahovo zaujímavú fotku.
Na to je tiež administrátor, ale skúsim ja. Tak po ľudsky. Musíš mať fotografie v počítači, však. Inak sa to nedá. Potom napíšeš názov receptu, dve, tri vety, prečo ho chceš dať a kliknutím na pokračuj sa otvorí strana, kde hore vidíš vyber fotku: prehľadávať. Klikneš ľavým tlačidlo myši so šípkou na obraziovke na ikonku prehľadávať. Otvorí sa ti obsah tvojho počítača. Musíš vedieť, kde máš, v ktorom súbore fotku, ktorú chceš. Ja to riešim tak, že si už predtým vyberiem fotku, prsknem si ju na chvíľu na pracovnú plochu, čiže inak vravené na deskop. Tam na ňu len myšinou zase cez šípku kliknem, keď mám otvorený práve súbor pod názvom pracovná plocha. Stačí na ňu kliknúť opäť ľavou klávesnicou myši a hneď potom tým istým prstom a klávesnicou kliknem na tú žltú ikonku vpravo na stránke, kde je napísané pridaj. Potom ti sám od seba začne web fotku načítavať, také guličky začnu vedľa pridaj behať a keď to bude hotové, ukáže ti fotku. Moja rada, dbaj hlavne o to, aby to, čo chceš mať na fotke, bolo v hornej časti fotografie. Dole to akosi zvykne urezať. Tak J.A. Komenský skrzevá počítače sa lúči a ide variť.
ako kedy. fotka niekedy inspiruje, ale niekedy fotka sice vyzera velmi dobre, ale recept samotny ma neoslovi, lebo tam ide nieco, co nemam rada alebo je priprava prilis komplikovana.
viac mi zalezi na tom, ci su suroviny a postup prehladne a logicke. Napriklad moje najoblubenejsie jedla z kurata su z knizky, ktora je uplne bez obrazkov.
co sa tyka mojich receptov - napriklad slivkovy kolac som uz dvakrat chcela odfotit, ale ani raz som to nestihla... :o)
Osobne by som Jarcovi, ako otcovi tohto webu, navrhol jednu novinku. Nie klasické fotky receptov, ale absolútne novátorstvo. Fotky, hoci negatívne, našich receptov po tom , ako sa konečne ujali. Mám kamoša s tou olovenou zásterou.
P.S. Už sne to skúšali, ale biftek v brušku mojej psiny je vzešenejší ako pod mojim hrudným košom. A tu treba kretívne myslenie, ako to národu predostrieť!!!
ak recept tak jednoznačne s fotkou. Za prvé baví ma variť (preto som tu) a za druhé baví ma aj fotiť. Začala som s tým už dávno, myslím z fotením. Keď varím niečo dobré, po ruke mám foťák a fotím si takpovediac výrobný postup. Potom to celé hodím do mojej počítačovej kuchárskej knihy, prípadne pošem dcére mailom.
Podľa takého foto návodu je potom hračka variť. Je mi len ľúto že sem môžem pridať iba jednu fotku. Skúšala som rôzne finty ale nešlo to. Asi by som sa mala obrátiť na admina.
P.S. pre zema - prosím len žiadne rentgeny, keď vidieť tak jedine na tanieri
dobre, sedí vec, konzervativizmus v živote, na tanieri i v brušku - kurnik, čo som sa ja nedal na politiku. Heslo ako z obrazovky...
Ja som tu nová, tak by som asi nemala moc "kvákať" :) , ale veď ide len o vyjadrenie názoru. Myslím, že každý recept by mal mať aspoň tú ilustračnú fotku, aby sme videli, čo ideme variť. Môžu sa aj slinky zbiehať, môže to byť hoc aj pre porovnanie, ale verím, že ten človek, ktorý recept uverejnil, ho aj varil. Teda nie je to nejaká zlátanina, "vymyslenina" alebo "opísanina" neodskúšaná a teda je to istý druh odporučenia. Potom má pre mňa zmysel skúsiť taký recept. Nie som zásadne proti receptom bez fotky, nie každý má možnosť alebo nevie fotiť. Ale uprednostňujem tie s fotkou.
Súhlasím, no napríklad u mňa je problém v tom, že som jedlá, ktorých recepty dávam na varechu, už dávno varil predtým, a ani ma pri tom nenapadlo držať v jednej ruke varechu a v druhej kameru alebo foťák. Teraz sa postupne snažím pridávať recepty aj s fotkou, keď navarím, ale to by som nerobil nič iné, len celý deň varil a fotil a varil a fotil a varil a fotil. Samozrejme medzi tým ukladal na varechu. sk, ktorá sa stala mojim koníčkom a vo chvíľkach voľna len jedol a jedol, aby som si uvolnil hrnce, a mohol zase variť a fotiť.
A tak niekedy zvíťazí túžba odovzdať pre niekoho recept bez vizuálnych vnemov, len tak ako informácia - toto by ste mohli skúsiť, to je mňamka.

Pridaj komentár do diskusie: