poradite mi prosim, ako sa vklada fotka ku komentaru k receptu?
nevidim tam nikde moznost, ze vlozit foto....B-)
Diskusie
- Malina: Tvaroh vo vedierku 1 najnovší komentár včera 21:08
- Haji: Co dnes vaříte, pečete. Marec 2026 42 najnovší komentár včera 23:32
- Tyriana: Domáci chlieb 1 najnovší komentár 21. februára 2026
- Haji: Co dnes vaříte, pečete? Február 2026 650 najnovší komentár 1. marca 2026
- Brnka2: Bezlepkové veterníčky 0 zatiaľ bez komentárov
- Haji: Co dnes vaříte, pečete. Marec 2026 42 najnovší komentár včera 23:32
- Malina: Tvaroh vo vedierku 1 najnovší komentár včera 21:08
- Yanco: Ako upiecť jaternicu 8 najnovší komentár 1. marca 2026
- Haji: Co dnes vaříte, pečete? Február 2026 650 najnovší komentár 1. marca 2026
- Tyriana: Domáci chlieb 1 najnovší komentár 21. februára 2026
- Haji: Co dnes vaříte, pečete? Február 2026 223 najnovší komentár 1. marca 2026
- Haji: Co dnes vaříte, pečete. Marec 2026 42 najnovší komentár včera 23:32
- Tyriana: Domáci chlieb 1 najnovší komentár 21. februára 2026
- Malina: Tvaroh vo vedierku 1 najnovší komentár včera 21:08
Zážitky
- Kitchenguru: Stravovanie pre ženy 0 zatiaľ bez komentárov
- Movino: Jesenné snúbenie jedla s vínom priamo vo vinárstve 0 zatiaľ bez komentárov
- Kitchenguru: Čo si zabaliť na túru 0 zatiaľ bez komentárov
- Janac: Rímsky hrniec-čo to je? 30 najnovší komentár 18. novembra 2025
- Babinka: Domace cestoviny - do kazdej rodiny :) 36 najnovší komentár 18. októbra 2025
- Sonulienka: Čo je s @Haji? 4 najnovší komentár 10. októbra 2024
Najklikanejšie
recepty, videá a články
-
Extra krémové francúzske zemiaky. Sýta klasika s bohatou vrstvou syra +video -
Torta s mascarpone a jahodami +fotopostup -
Šumienkové rezy s tvarohovo-jogurtovou plnkou +fotopostup -
Orechové žĺtkové rezy Jožky Zaukolcovej -
Linecký makový koláč -
Paprikový bôčik -
(Ne)tradičný kysnutý jablkovo-makový koláč +fotopostup
-
Máte doma prezreté banány? Upečte si tieto mafiny z jednej misy +video -
Extra krémové francúzske zemiaky. Sýta klasika s bohatou vrstvou syra +video -
Mrkvový koláč -
Šumienkové rezy s tvarohovo-jogurtovou plnkou +fotopostup -
Orechové žĺtkové rezy Jožky Zaukolcovej -
Poctivý zeleninový vývar, ktorý je základom každej dobrej domácej kuchyne +video -
Paprikový bôčik
-
Trasený kávový koláč z jednej misy. Šikovný recept na každý deň VIDEO -
Kuchynský hack, ako si jednoducho poradiť so zvyškom oleja po vyprážaní VIDEO -
Pravé fašiangové šišky so slivkovým lekvárom VIDEO -
Ako prepraviť krémový koláč bez nehody? Geniálny trik s pomôckou z kúpeľne VIDEO -
Návod, ako za pár minút vyrobiť domáci cottage syr. Pozrite sa, aké je to jednoduché! VIDEO -
Blesková torta Napoleon, krémová aj chrumkavá a nachystáte ju do polhodiny VIDEO -
Takto sa vám ryža zaručene nepripáli! Skúste trik so sitkom VIDEO
-
Naplánujte si: 14 tipov, čo variť od pondelka do nedele. Polievka a hlavný chod na každý deň v týždni -
Vyhnite sa fiasku: Prečo vám jedlo z teplovzdušnej fritézy nechutí? Problém nie je prístroji. Toto sú najčastejšie dôvody -
Pre celú rodinu: Koláče na plech, bábovka, roláda, cheesecake aj zákusok známej herečky. 14 tipov, čo upiecť na víkend -
Pre jazyk aj pre oko: Pôst nemusí byť nudný! 12 bezmäsitých jedál plných chutí, vôní a farieb -
Zo slovenských kuchýň: 12 našich najobľúbenejších jedál z mletého mäsa. Je tam aj to vaše? -
Šetrí čas: Nátierka, guláš, placky aj sladký koláč. 12 tipov, čo spraviť z konzervy fazule -
Na raňajky aj ku káve: 11x sladký chlebík. Nenáročné pečenie s výsledkom, ktorý obstojí u detí aj u návštevy
Nasledne sa vytvori odkaz na uploadnutu foto a ten vlozis normalne do komentaru. Hotovo :)
alebo si pozri nejaku starsiu diskusiu na rovnaku temu napr. :
varecha.pravda.sk/diskusie/ako-da-pridat-foto-ku-komentar...
Aj to je zrejme jeden z dôvodov prečo to takto momentálne nie je. Na druhej strane, na webe je veľa stránok, ktoré fungujú ako úložiská a tam si môžme svoje súbory (fotky, dokumenty, videá..) nahrať (uložiť, uploadnuť). Dá sa na ne zaregistrovať zdarma a ich priestor využívať. Sem potom stačí už len pridať link k obrázku uloženému na danom serveri a on sa zobrazí ako keby bol tu priamo. Pre varechu je to efektívnejšie, lebo náklady znáša prevádzkovateľ toho servera, kde je obrázok uložený. Čo celkom chápem a nerobí mi problém ukladať si fotky inam. Nie je to nič zložité, kto vie uploadovať fotky na varechu, nemalo by mu to robiť problém ani na týchto "úložiskách", lebo princíp je v zásade rovnaký: kliknúť na príslušnú ikonu (upload, odovzdať, nahrať, vložiť, prehľadávať...), vybrať fotku zo svojho PC a vložiť.
Stránok, kam sa dá ukladať je veľa, každý si vyberie ktorá mu vyhovuje. Tí, čo už majú napr. gmail (google) si fotky môžu nahrať tam (cez fotografie).
Nižšie zopár ďalších možností:
www.ulozto.sk
www.ulozisko.sk
www.skydrive.live.com
www.flickr.com
www.tinypic.com
.... tých stránok a možností je neskutočne veľa.
@tinca , @martinis toto samozrejme nie pre vás píšem, ale tak všeobecne aj pre iných som rozpísala, možno niekomu pomôže sa zorientovať. Ja teraz trošku viac učím s PC môjho ocinka (63) pracovať, predtým počítače nevyužíval a vidím podľa neho, že ide len o to veci zrozumiteľne vysvetliť a ide to. Len keď človek nie je na PC taký zbehlý, môžu sa mu zdať aj jednoduché veci komplikované. Ale je to len o tom nebáť sa skúsiť. Veď aj tu veľa starších varecháčok/čov začínali ako "PC analfabeti" a teraz veselo surfujú webom, editujú, diskutujú, pridávajú fotky, animácie.. Všetci majú môj rešpekt, učíme sa stále :-)
Nie je problém nahrať fotku ani v systéme, ako to funguje teraz, ale načo komplikovať veci, keby to šlo možno jednoduchšie ? Nie som zasa až taký informatik, aby som poznal podrobnosti, možno sa za tým skrýva čosi iné - práve preto by som bol rád, ak by sa admini vyjadrili, či by to možné bolo, alebo nie.
Čo sa týka výhovoriek z lenivosti, arogancie, ignorancie... beriem, lebo tiež takú skúsenosť mám. Ale netreba všetkých hádzať do jedného vreca, veľa je takých, čo sa učiť chcú, ale nevedia ako na to. Niekto je samostatný, vie si veci nájsť, naučiť sa sám, niekto potrebuje nasmerovať. Každý sme iný, tak sa to snažím brať.
@Mi ška, tiež som tak robila, mala som odložený jeden "recept" a v ňom som si ukladala takéto fotky (aj s linkom na recept, podľa ktorého som jedlo pripravila).
varecha.pravda.sk/recepty/fotky/39549-recept.html...
varecha.pravda.sk/recepty/fotky-ii/42489-recept.html...
Odkedy však zaviedli blokovanie receptu po 30tich dňoch mi to už nevyhovuje, lebo do starého sa dostať už potom nedá a otvárať si zakaždým nový je pre mňa neefektívne a hlavne neprehľadné. To mi už viac vyhovuje ak si uložím fotky na alternatívny server, mám ich v jednom priečinku (albume) pekne prehľadne a pokope, s uloženým linkom k originál receptu a vo veľkosti ako ja chcem, resp. daný server umožňuje (lebo varecha má obmedzenú kapacitu veľkosti obrázka, maximum je myslím úvodné foto). Ale to je už vec preferencií, komu ako vyhovuje.
@martinis rozumiem, ale nemôžeme porovnávať fotky k receptom a fotky k diskusiám. Varecha stojí na receptoch, teda chápem, že prevádzkovateľ investuje do možnosti pripájať k nim aj fotografie. Čo sa týka diskusií, tam už ich to možno až tak netrápi. Toto je len môj názor, stanovisko redakcie nepoznám, ale rada si ho prečítam ak bude :-)
napíšte mi prosím TS.