Výrobňa proteínov

dvorka - fotkaDvorka 6. novembra 2018 o 14:16

Nedá mi nepodeliť sa s Varecháčmi o momentálny zážitok. Bola som týždeň mimo domu nakoľko sa u nás prerábalo. Prachu máme nadostač, no okrem neho sa mi v kuchyni namnožili proteíny. Boli na kuchynskej linke pod skrinkou, v šuflíčkoch, v skrinke. Išla som poporiadku od spodku a upratovala. Najskôr som si myslela že na kuchynskej linke vyliezli červíky z dvoch už vysušených jabĺk a potom umreli a vyschli. No po otvorení skrinky ma čakalo prekvapenie. Tam ich bolo oveľa viac. A tak som začala upratovať a pátrať, odkiaľ pochádzajú. Na moje prekvapenie (alebo ani nie?) veľkochov som mala na najvrchnejšej poličke v malom vrecúšku s ihlanovitými sáčkami s korením do polievky. Asi pred mesiacom som si jedno balenie kúpila, že vyskúšam. Na sáčku je napísané: Vyrábame pre vás (to sa im teda podarilo) a pod tým: Korenie vo vrecku. Okrem pár zrniek korenia sú teraz v týchto vreckách množstvá vysušených červíčkov, ktoré sa nestihli porozliezať po skrinke a potom padnúť nižšie, nižšie a nižšie. Už roky nekupujem takéto sajrajty, balené v sáčkoch. Čaje vo vrecúškach sú to isté. Chrobač s čajovým prachom a farbivami zabalená do sáčkov a následne do farebných krabičiek. Na toto korenie som sa dala nalákať aj vďaka nejakému receptu z Varechy, no použila som len raz jeden sáček. A ostatné mi na moju neradosť, až príliš ožili.
Komentáre k článku:
 • rulik - fotkaRulik 8. novembra 2018 o 20:29

  nezávidím Ti, ja bojujem z času na čas s moľou, občas večer pri zhasnutom svetle mi preletí popred Tv a lov začína, predpokladám, že prilieta zvonku, lebo následná kontrola nič neukáže, už aby bola zima a všetka tá háveď vykapala
  @zareaguj
   2x haji, radost
 • používateľ nemá avatarHaji 8. novembra 2018 o 21:51

  Oh, už vím, proč nekupovat pyramidky s kořením. Je to stejně zajímavé, bo koření by moly mělo odrazovat. Neodrazuje. Znám kupu molů, kteří si našli domov v papírovém pytlíku se sušenou rostlinou, která je známá tím, že moly odpuzuje. haha
  Z obchodu si člověk může přinést plno bonusů, nejen molďase. Fajn jsou pilousi všeho druhu, takové maličké černé nitky v mouce, rýži, luštěninách. A dalo by se pokračovat.
  Horší je to, co má čtyři nohy, dvě oči a ocas. I s tím už jsem se několikrát přetahovala o to, kdo je u mě doma pánem. Zatím vždycky vyhrauju, ale někdy je to fakt o nervy.
  Letos jsem na moly vyzrála. Nad vchodové dveře od bytu jsem zvenku nalepila lepící past. Už je jich tam dobře 30 kousků. Na chodbě tma, v bytě světlo a jak se otevře, je to pozvánka pro molíky. A oni ví, že dveře se otevírají, sednou si a čekají... ti unavení. Ti frešnější dovnitř stejně vletí. Pak u telky lovím jako @Rulik. Jenže zimy nejsou co bývaly a zvířátka si libují.
  @Dvorka z tvého příběhu plyne poučení, že jeden nemá vyklízet pole působnosti, protože návrat pak může být docela pracný, haha
  @zareaguj
   2x frezia, dvorka
 • evanaaa - fotkaEvanaaa 9. novembra 2018 o 21:24

  Ja kupujem pyramídky dávno, zatiaľ som tam nič nemala, ale mole a červíčky som mala inde, je to pliaga, ťažko sa jej zbavuje, a to dávam múku a podobné sypkoviny po kúpe na deň do mrazničky......
  @zareaguj
 • denyany - fotkaDenyany 10. novembra 2018 o 14:30

  Hm, o takých vrecúškach ani neviem... Ale mole sa nám premnožili minulý rok. Boli všade a nevedela som vypátrať zdroj. Zúfalo som lepila tie lepivé pasce, ozaj sú fajn. A potom som sa rozprávala s jedným susedom a ten mal taký istý problém a vraj aj ďalší v dome. A potom zistil, že do bytov lietajú zo stúpačiek. Tak to riešili celoplošne. Neviem ako, ale podarilo sa, toto leto som mole nemala.
  @zareaguj
 • sovka62 - fotkaSovka62 16. novembra 2018 o 20:12

  Dievča moje, zážitok na porazenie. A iste sa bude opakovať, lebo ako píše @Haji , nikdy nevieš, čo domov dovlečieš. Potravinová moľa (správne sú to víjačky) mi bola známa od prvého bytu v paneláku. U rodičov som sa s takým nestretla. Naučila som sa používať lepové pasce a ak sa občas objavia, celkom dobre ich zvládam.
  Ale nezvládam to, čo vláčim domov teraz, na staré kolená. Preosievala som múku. Nie že by som si myslela, že v nej nájdem poklad, len kvôli prevzdušneniu. Neverila som vlastným očiam. Na sitku mi ostali čierne krpaté chrobáčiky, pekne živé! Až ma striaslo. Takže jedno balenie múky za druhým a zistila som, že nie sú prieberčivé, hrubá, hladká, polohrubá, ražná, atď... všade boli. Neplánované vypratávanie, kontrolovanie, umývanie a dezinfikovanie špajze mi zabralo pol dňa.
  O nejaké tri dni som si priniesla ryžu, ktorá bola uskladnené na inom mieste ako múka. Preplachovala som ju na sitku, ale pre istotu som už jastrila, aj okuliare som si nasadila. Aby mi príroda ukázala, aká pestrá vie byť, v ryži žiadne čierne chrobáčiky neboli. Pre zmenu bola vybavená tenučkými hnedými nitkami, dlhými okolo centimetra. Napriek odbornému vzdelaniu netuším čo za pliagu to bolo. Tri kilá ryže putovali do koša, na obed bola tarhoňa.
  Tak čo nám to v tých obchodoch predávajú?! Naozaj si už môžu dovoliť úplne všetko?
  @zareaguj
   1x radost
 • zolik - fotkaZolik 16. novembra 2018 o 22:11

  @Sovka62 (16.11.2018 20:12)

  Presne ako pises. Raz som si priniesla tuto haved molovu z obchodu (Billa v Rakusku) v lieskovych orieskoch. Nastastie som na to prisla hned po prichode domov pri vybalovani nakupu. Popadla som balicek (aj na blok som zabudla) nastartovala auto a rozhorcene som sa vratila do obchodu. Samozrejme, ze predavacky sa ospravedlnovali a ze mi za ten 1 vrateny vratia peniaze a daju 2 zadarmo. Tak zasli do toho regalu s orieskami a nastalo divadlo. Vsetky tie balicky s lieskovcami co mali vylozene v regali boli tak isto postihnute. Ze som si to nevsimla pri jednom ja, je ok, ale ze si to nevsimla predavacka, ktora tam vylozila 20-30 kusov balenia bolo na zamyslenie.
  @zareaguj
   1x sovka62


Pridaj komentár k článku:
Táto funkcia je len pre prihlásených!

Pre pokračovanie sa prihláste svojou Varechovou prezývkou a svojim heslom:


alebo môžeš použiť:

Prihlásenie cez Facebook

Registrácia

Registrácia a používanie webu Varecha.sk je zadarmo.
Podmienky používania a ochrana osobných údajov


TOPlist