Piškótový korpus.

sonulienka - fotkaSonulienka 18. novembra 2012 o 22:17

Keď som dnes čítala zážitok s chrenom od @fiby napadlo aj mňa jeden moj zážitok na piškótový korpus. Prišla mi návšteva manželova sestra s manželom pre nich som mala pripravené všetko ale jej zazvonil mobil a syn jej oznámil,že sa u nás zastavia cestou z dovolenky a práve v ten deň jej vnučka mala narodeniny. A tak, že spravím na rýchlo trasenú tortu - teda nie tortu ale na plech keď nás bolo viac. Pomáhala mi pri tom aj švagriná ona výborná kuchárka má vareškársku školu mi čo postarší vieme,že je to Hotelová akadémia. Ja som jej len podávala všetko čo potrebovala a bolo to za chvílku a už bol korpus na plechu. Ale v priebehu pečenia sme sa naň pozerali a švariná mi hovorí, že ona veru má inakší ten korpus. V tom mi zavolal syn a pozval nás na návštevu keď je tu teta. Tak som návštevu aj s manželom poslala k synovi lebo však ja pečiem a nemožem ísť. Koláč som vybrala s rúry dala vychladnúť ale tiež sa mi nepáčil odkrojila som s kraja a hneď som pochopila čo sa stalo. Korpus bol slaný. Namiesto cukru som podala švagrinej sol. Na šťasie boli už preč tak som rýchlo vyšľahala nový dala upiecť a pokiaľ sa vrátili už bol koláčik aj hotový. Od vtedy mám poznačené všetky nádoby kde si čo vysýpam čo tam je.No a samozrejme som sa nepriznala čo sa stalo a koláčik veľmi chutil a hlavne bol rýchlo upečený.
Komentáre k článku:
 • fiby - fotkaFiby 19. novembra 2012 o 00:13

  Aj mne sa to stalo, opisujem to tu. Požrali to sliepky, ale jedna na druhý deň zdochla, pripisovala som tomu korpusu.
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarJanealli 19. novembra 2012 o 08:20

  Ja som týmto spôsobom piekla bublaninu s vnukom, ale prišla som na to ešte pred pečením, nepozdávala sa mi totiž konzistencia toho cesta, tak som ho ochutnala a všetko išlo - viete kam. Od vtedy mám nádoby na cukor a soľ označené veľkými rôznofarebnými štítkami. Stalo sa to pred pár rokmi, vnuk mal vtedy možno 3 roky, ale dodnes si to pamätá.
  @zareaguj
 • medulienka122 - fotkaMedulienka122 19. novembra 2012 o 08:27

  rýchlo si sa vynašla, ja by som nevydržala a vykotkodákla, čo som spravila, ale aj ja mám na soli nalepený žltý papierik...
  @zareaguj
 • ancicka - fotkaAncicka 19. novembra 2012 o 09:05

  Tak to sa určite stálo pravdepodobne každému,že si pomýlil soľ s cukrom.Ja už niekoľko krát.No moje išlo všetko svinkam,tak mi to nebolo až tak ľúto,ale keby som to mala vyhodiť do koša,tak by ma troška aj zabolelo srdiečko.Nikdy som to neznačila,ale až ked sa manžel pomýlil a do vína dal soľ,tak od vtedy je soľ veľmi viditeľne poznačena a ešte sa nám nestalo ,aby sme si to zmýlili.
  @zareaguj
 • vierik - fotkaVierik 19. novembra 2012 o 10:00

  Poznám a aj ja mám odvtedy soľ na druhej strane kuchyne :-)
  @zareaguj
 • aroooo - fotkaAroooo 19. novembra 2012 o 11:06

  bola som na návšteve u známeho, poznáte tie reči, chlapi sú lepší kuchári.... tak že spraví cigánsku pečienku,ja nič, veď som na návšteve, veď predtým som spravila kapustový šalát.Keď sa už začínala na panvice piecť, zacítili sme ocot. Ja som pri príprave šalátu vymenila poradie fliaš a miesto oleja dal ocot a doteraz sa doťahujeme akú špecialitu vedia chlapi pripraviť/ cigánska sa zachránila a chutila znamenite/.
  @zareaguj
 • anina6 - fotkaAnina6 19. novembra 2012 o 11:47

  dievčatá a pili ste už kávu so soľou? leba ja áno, brrrrrrrrrrrrrrr, bola som na návšteve u kamošky a jej manžel nám išiel spraviť dobrú kávičku. Ja neviem ako sa to stalo, asi si tiež zmýlil cukorničku so soľničkou. no proste zážitok na celý život, slaná káva otrasná chuť.
  @zareaguj
 • horalka66 - fotkaHoralka66 19. novembra 2012 o 12:24

  @anina6 tak podobne ako ty si pila kávu so soľou som ja mojemu drahému urobila čaj so soľou a nie raz,ale dva krát,lebo keď som si doplňovala cukorničku,tak namiesto cukru som tam vsypala soľ a zistila som to až po druhom uvarení a prisolení čaju :-)
  @zareaguj
 • sonulienka - fotkaSonulienka 19. novembra 2012 o 12:25

  @anina6 a neboli ste už dievčence trochu" pripité" keď Vám osolenú
  kávičku urobil lebo vraj keď sa dá do kávičky soľ tak človek pretriezvie. Aj na to mám zážitok keď sme stavali dom a prišli nám robiť odpad a kanalizáciu a jeden bol tak trochu v tranze tak mi poradili aby som mu urobila takú kávu ale on mi ju vrátil aby som si ju vypila ja. Na šťastie to boli kamoši a tak sa to otočilo na srandu.
  @zareaguj
 • sonulienka - fotkaSonulienka 19. novembra 2012 o 12:26

  Jej @anina6 dúfam,že aj toto zoberieš ako žart a nenahneváš sa na mňa myslela som to určite len na srandu.
  @zareaguj
 • sonulienka - fotkaSonulienka 19. novembra 2012 o 12:26

  Jej @anina6 dúfam,že aj toto zoberieš ako žart a nenahneváš sa na mňa myslela som to určite len na srandu.
  @zareaguj
 • anina6 - fotkaAnina6 19. novembra 2012 o 12:32

  no práveže sme ešte nestihli ani nič vypiť, začínali sme "dobrou" kávičkou, pilo sa až potom. sonulienka vôbec som sa neurazila, ja mám rada žarty a
  veľa srandy, a tú veru aj na vareche nachádzam. takže s úsmevom a dobrou náladou. a ten recept na slanú kávu vyskúšam na svojej polovičke, ked to drobátko preženie s nejakými opojnými nápojmi.
  @zareaguj
 • horalka66 - fotkaHoralka66 19. novembra 2012 o 13:39

  @sonulienka jáj som sa zasmiala,žeby som hneď zrána pri robení čaju popíjala aj dačo inšie hihi...ale neviem,neviem či by som slanú kávičku vypila brrr :-)
  @zareaguj
 • medulienka122 - fotkaMedulienka122 19. novembra 2012 o 14:05

  vytriezvie, lebo po vypití slanej kávy sa začne "veľké upratovanie" v brušku a priľahlých orgánoch:-)))
  @zareaguj
 • evanaaa - fotkaEvanaaa 19. novembra 2012 o 20:10

  Ale mierne slaná káva je aj pri bolestiach hlavy dobrá tuším. Alebo s citrónom?
  @zareaguj
 • fialka49 - fotkaFialka49 19. novembra 2012 o 21:19

  Naši známi boli na svadbe a doniesli si aj výslužku - za krabicu zákuskov a fľašu "ostrého". Zákusky boli vynikajúce a fľašu ostrého použili na nakladanie uhoriek - svadobná mamka zamenila neúmyselne alkohol s octom.
  @zareaguj
 • sonulienka - fotkaSonulienka 20. novembra 2012 o 11:47

  No vidíte ako sme sa dobre pobavili na vlasnej škode ale taký už je život bez srandy,škody a smútku to nejde.
  @zareaguj
 • sonulienka - fotkaSonulienka 20. novembra 2012 o 11:47

  No vidíte ako sme sa dobre pobavili na vlasnej škode ale taký už je život bez srandy,škody a smútku to nejde.
  @zareaguj
 • sonulienka - fotkaSonulienka 20. novembra 2012 o 11:49

  Prepáčte blbne mi počítač alebo miška asi si musím teraz dáku chytiť von tá bude asi lepšia.
  @zareaguj
 • medovnicek - fotkaMedovnicek 20. novembra 2012 o 12:42

  hlavne, že si sa rýchlo vedela vynájsť:)
  @zareaguj
 • sonulienka - fotkaSonulienka 20. novembra 2012 o 12:54

  To áno ale veru to bola rýchlovka a švagriná len prezerala piškótu ale nepovedala nič. Hlavne,že to dobre dopadlo a chutilo.
  @zareaguj
 • zvoncek - fotkaZvoncek 20. novembra 2012 o 14:16

  nuž aj môjmu manželovi sa stalo, že kamarátovi namiesto červeného talianského vína zobral fľašku červeného vinného octu.
  @zareaguj
 • goe - fotkaGoe 20. novembra 2012 o 16:42

  Ja som mala v kuchyni v poličke v dvoch rovnakých nádobách cukor aj soľ i keď boli označené, tak sa mi párkrát stalo, že do čaju alebo kávy išla soľ. Potom som cukor dala do inej nádobky a úplne na iné miesto. Ale na chuť tých slaných čajov a káv sa zabudnúť nedá. Ale nedá mi nespomenúť, ešte inú príhodu. Raz som zbytok kuracej polievky preliala do menšieho hrnca a nechala na pracovnej doske dobre vychladnúť. Večer som hľadala polievku a keď jej nikde nebolo, tak som sa spýtala manžela, že kde ju dal. On, že o nijakej polievke nevie. On len umyl "namočený" hrniec. Tak skončila kuracia polievka vo výlevke.
  @zareaguj
 • sonulienka - fotkaSonulienka 20. novembra 2012 o 18:20

  Tak to sú naozaj krásne spomienky máme na čo spomínať a trochu si spestriť život.
  @zareaguj


Pridaj komentár k článku:
Táto funkcia je len pre prihlásených!

Pre pokračovanie sa prihláste svojou Varechovou prezývkou a svojim heslom:


alebo môžeš použiť:

Prihlásenie cez Facebook

Registrácia

Registrácia a používanie webu Varecha.sk je zadarmo.
Podmienky používania a ochrana osobných údajov


TOPlist