Pažítka a zdravie

garanco - fotkagaranco, 22. júna 2010
Keď mala naša najstaršia vnučka tri roky, mamka jej krájala do polievky pažítku, ktorú mali v kuchyni na okne. Vtedy sa odohral takýto dialóg:
Julka: Mamka, prečo dávaš do polievky pažítku?
Mamka: Lebo je zdravá.
Julka: A keď bude chorá, pôjdeme s ňou k lekárke?
Mamka: ???
Z toho sa mamka poučila, že odpovede zvedavej dcére musia byť jednoznačné.
@zareaguj


Diskusia k článku

tinca
@garanco jasné odpovede musia byť jednoznačné, ako píšeš, ale nielen pažítka,veľa bylín je zdravých, mnoho varecháčov mi dalo typy, pestujem si ich na balkóne, mám ich krásne a keď inak nie, tak ich aspoň žujkám...:-))
sovka62
No to je krásne. Veľmi ľutujem, že som si nezapisovala podobné výroky, kým som mala deti malé. Ono sa to časom akosi zabudne.
garanco
"Sovka" , ďakujem, výroky vnučiek si zapisujem stále, lebo postupne dorastajú a sú veľmi milé - aj vnučky, aj tie výroky. Včera som bola na tejto stránke prvý raz a veľmi sa mi páčil tvoj príbeh "koťoga" ,
"koťogo" máme aj my dodnes a nedáme naň dopustiť, ale až takéto prekvapenie nám nepripravil, aj keď je pravda, že vytečenú kávu po sporáku som umývala nie raz.
zitar
to je krásne, tie detičky nám vedia narozprávať....
zdezda
:-))))))))) krásny dialóg, spontánne logická reakcia vnučky, už sa teším, keď budem babinou ! Ako mamina som si to tak neuvedomovala, že aké je to vzácne, počúvať a prežívať každú prkotinku s deťmi (ešteže máme foto a neskôr už aj video), zasmiali sme sa a bolo, myslela som si, že to je opakovateľné, veď každý deň sa voľačo udialo, no už viem, že to tak nie je, prajem ti "garanco" veľa, veľa podobných, veselých zážitkov, a vitaj medzi nami na vareche !
sovka62
Jezibabka to napísala správne. Už dlho som presvedčená, žer najšikovnejší a najmúdrejší sme, keď sa narodíme. Potom už len postupne osprostievame a strácame svoje schopnosti. kto mi neverí, nech skúsi pozorovať deti rôzneho veku, dokážu to, čo my už dávno nie a tá ich logika naozaj nemá chybu.
evanaaa
Garanco, vitaj aj ty medzi nami. Nejak sa rozrastáme ( varecháči ), vidím, že sem pár nováčikov pribudlo. Ako som zistila, vo vašej rodine je presila žien, toľko vnučiek....nechcela by som zažiť, keď si budú brať navzájom oblečenie a tie hádky...., alebo to nie je tak? Ale iste budú rady, ak im babka bude podľa " varechy vyvárať dobrotky.
garanco
Naozaj je nás presila žien, môj manžel hovorí, že sama "baba" a ešte aj pes je sučka. Vnučky ho nesmierne ľúbia, visia na ňom ako hrozno. No zatiaľ sú ešte malé, najstaršia má osem a pol a najmladšia rok a pol. My sme mali syna aj dcéru, no našim deťom to tak nevyšlo.
A dobrotky- presne tak to hovoria - im varím, teraz aj podľa Varechy, aj s varechou.(Výchova je prísna, ale nie teror.)
sejla
Ahoj babenky,ja este nemam vnucata ,aj ked mam dospeleho syna no stala sa mi pred tyznom taka prihoda.Boli sme u nasich znamich a oni maju syna ,ktory ma priatelku s Polska a maju asi 4-5 rocnu dcerku.Prave tam boli ale ,uz sa aj lucili ked sme prisli.Trosku sa snami porozpravali aj mi tou malou no bab ka hovori ,ze to ma taske ,lebo s mam kou rozprava po polsky s ockom po slovensky, s babkou po vychodniarsky a ked ,ze byvaju v Anglicku tak v skolke po anglicky.No ked uz isli prec a schcadzali po shcodoch ta mala pustila mamu a rozbehla sa rovno ku mne.Sadla mi na kolena a silno ma objala a poboskala .Usmiala sa na mna a potom sa rozbehla k mame . Pre mna to bol silny zaitok a stale sa pytam cim som si to zasluzila ? ved ma to dieta videlo prvy krat. O mesiac sa stretneme u nich na svadbe. Slubila som je za to darcek .
hubata
hihi, dobrý detský výrok, do detailu premyslený....TOPlist