Zmrzlina a zmrzlinová torta

an3da - fotkaan3da, 20. januára 2012
Zmrzlina a zmrzlinová torta
Foto: an3da

Recept som dostala od známej ako základný recept na zmrzlinu a ja som ho upravila aby to bola zmrzlinová torta. Robím ju často v lete.

40
porcií
45 minút
príprava

Suroviny

300 ml
100 g
1 ks
3 lyžice
150 g mleté
100 g na polevu
3 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Vyšľaháme práškovú šľahačku v mlieku a pridáme vanilkový cukor a žľtky. Vyšľaháme bielky a pridáme cukor. Pridáme do šľahačky a zjednotíme. To je základný recept.

  Zmrzlina a zmrzlinová torta - obrázok 1
 2. 2

  Aby sme urobili tortu, do základného receptu pridáme mleté piškoty. Vylejeme do nádoby a položíme do zmrazovača. Potom si znovu urobíme základný recept a pridáme ztopenú čokoládu. Vylejeme na prvú časť.

  Zmrzlina a zmrzlinová torta - obrázok 2
 3. 3

  Naposledy si urobíme základný recept a vylejeme ho na čokoládový. Povrch ozdobíme ľubovoľne šľahačkou. P.S.: namiesto piškot môžu byť mleté sušienky.

  Zmrzlina a zmrzlinová torta - obrázok 3
 4. 4

  Musí stáť min. 4-5 h v mrazničke. Dobre je urobiť jeden deň vopred.

  Zmrzlina a zmrzlinová torta - obrázok 4

Diskusia k receptu

14 komentárov k receptu
Domácu zmrzlinu robím zo šľahačky, vajec a cukru, podobne ako ty. Len ti v rozpise surovín chýbajú vajcia a neviem čo si spravila so žĺtkami. Tie nepoužiješ?
Môže to byť dobrotka: keď boli deti malé tak som zmrzlinu robila len z vanilkového pudingu, ale počas mrazenia som ju musela premiešavať aby v nej neboli kryštáliky ľadu. Tak si receptík ukladám, vyzerá vynikajúco. A budeme ho obmieňať aby bola aj ovocná zmrzlinka. Vďaka za receptík
Robievala som zmrzlinu, ale to bola bomba. Bola z vajíčok a nefalšovanej smotany, bez uvedenia koľko má tuku, teda neriedená. Potom vyschol zdroj smotany a zvyšoval sa cholesterol. Takže všetko zlé je aj na niečo dobré.
Tá zmrzlinová torta je nozaj bomba ale ja zatiaľ nemam zvýšený
cholesterol a snažím sa aj čo menej jesť, tú zmrzlinu. Dcéry ju
majú radi tak ju robím pre nich a pre ich kamarátky.
Práve som čítala,že sa netreba bať vajíčok, tak si ten receptík ukladám a pekne dakujem aj ked nie som obľubencom zmrzliny.

Pridaj komentár k receptu: