Zdravé raňajky

angast - fotkaangast, 17. mája 2013
Zdravé raňajky
Foto: angast

Máj je mesiac bryndze, ovčieho syra , žinčice , medvedieho cesnaku a lásky.

10 minút
príprava

Suroviny

podľa chuti

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Na zdravé raňajky si potrebujeme privstať. Dáme si budík na 8:03 .Stačí. Pretože kto skoro vstáva , sám sebe škodí. Vyberieme sa na salaš a cestou lesom si natrháme medvedí cesnak. (Dávame pozor aby neboli v blízkosti rôzne bobky a i. ) Na salaši vytiahneme buteľku a pohostíme baču. Družne si pokecáme ako nám to ešte slúži a poprosíme ho o syr a žinčicu. Potom svižne , ale pomaličky z nohy na nohu upaľujeme domov. Nechceme predsa dostať nejaký infarkt , alebo čo.

  Zdravé raňajky - obrázok 1
 2. 2

  Suroviny si rozložíme a zeleninu opláchneme tečúcou vodou . Syr, papriku. cesnak si primerane pokrájame. Potom si premiešame syr s koreninami a pridáme zeleninu, olivy a paradajky prekrojené na polovičky. Dáme chladiť. Zapíjame vychladenou žinčicou , alebo ružovým vínkom.

  Zdravé raňajky - obrázok 2
 3. 3

  K zelenine dobre padne vychladená žinčica.

  Zdravé raňajky - obrázok 3

Diskusia k receptu

60 komentárov k receptu
mna by zaujimalo, kto sem pridal tento recept, ziadna klobasa, slanina, bocik, krkovicka, chilli, namiesto piva zincica, alebo moc citas, mal by si sa nad sebou zamysliet
Alebo si pripravil raňajky svojej drahej polovičke?Ale ten krájač na bylinky v pozadí je fantastický!Ja tiež radšej do lesa s klobásou :-)))
Preboha...hádam si nám neochorel, čakala by som bôčik, zaudený podbradok, klobásky, pivo...a Ty takto ? čo máš zvýšený cholesterol ??
Ale ináč ja ten šalát beriem, ale žinčicu si nechaj :-)
ach @angast , zase ten medvedí cesnak, za chvíľu bude už aj v koláčoch:) Ale ja Ti len ticho závidím, tu som medvedí cesnak nenašla, ani na poli, ani v obchode, ani som ho ešte nikdy neochutnala a zvedavosť ma mučí...:)
Pekné raňajky
no konečne som už tu. Bol som náhodou na serv. prehliadke a autom a vy ste si tu zatiaľ urobili estrádu.
@mariamka -keď zakašleš , už je neskoro bežať
@lusinka - raz začas prepláchnuť a prečistiť telo nezaškodí
@afataga , mariamka - žinčica na môj orgazmus a moju stolicu nemá
neblahý vplyv. Dobre sa znášame. Kimlo, izka ,danielas , violeta ,
elixí, frezia - všetkým vám ďakujem za veselé komentáre - krásny deň
Ste milí ďakujem za komenty
Abdul , ja už 20 rokov nemám žlčník , preto môžem jesť všetko.
Aj pán dochtor mi povedal , že kľudne môžem jesť všetko, veď oni sú tam stále .
a veru áno, ako @angast vraví, tak je :D
predstavte si, dnes som dokonca videla v tescu žinčicu, čo už my z mesta, o salaši môžeme len snívať...ale žinčica je žinčica, však?
@abdul , chlapče, ty nemáš chybu :D
môj dobrý otec hovorieval: dcéra moja, nikdy neľutuj, čo si si užila, ale ľutuj to, čo si si neužila :D
a mne to tak strašne dlho trvalo, kým som pochopila :D
abdul to poplietol a pusta mu hovorí , že nemá chybu, hoci hovorí opak. Vysvetľujem po lotate - abdul : s láskou budeš spomínať na časy , keď si mohla a nechcela - veď to je blbosť , predsa keď mohla a nechcela môže banovať a trhať si vlasy a nie s láskou spomínať !!!!!!!!
@angast ten salat vyzera absolutne fantasticky,nema chybu, ale s tou zincicou k nemu nie som si ista....nezrychlila potom nahodou Tvoj krok?:-))mam ju velmi rada,ale so zeleninou som este neprobovala,tak sondujem...
.... mi to pripomenulo jeden vylet,kde sme ako... ucastnici zajezdu... sa zastavili na Liptovskej mare.Sofer neodolal tamojsim bryndzovym haluskam so zincicou..chudak,dosmrti na neho nezabudnem.Stal na kazdom 10 kilometri,nemohli sme domov dojst...lebo sa bez sofera autobusu sa neda...
no vidíš - žinčica v tebe vyvolala aj dávno zabudnuté spomienky
na zájazd . Predsa má aj užitočné vlastnosti. Zabraňuje skleróze.
Toto si budeš ešte dlho pamätať. Ešteže sa to nestalo tebe chválabohu. To by na teba nezabudli.
@ ngast tú žinčicu ako často predpísal ten pán doktor na sklerôzu. Stačí jeden dvakrát za život, alebo denne piť? U bačov by to malo fungovať. Žiadneho nepoznám, preto sa pýtam.???

Pridaj komentár k receptu: