Zapekané kuracie prsia

an3da - fotkaan3da, 20. januára 2012

Recept som dostala od mojej kolegyne. Je dobrý, príprava nie je náročná. Milujem recepty ktoré nevyžadujú dlhé vyprážanie. Robím to často pre hostí.

6
porcií
15 minút
príprava
90 minút
na 200 °C

Suroviny

500-800 g
1 pohárik
1 pohárik
100 g
1 dl
trochu
trochu
2 lyžica

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Kuracie prsia pokrájame na rezne, vytlčieme, posypeme soľou a vegetou. Vymiešame kyslú smotanu, jogurt, múku, postrúhaný syr a mlieko. Pekáč vymastíme, prsia zmáčame do pripravenej hmoty a kladieme do pekáča. Zvyšok hmoty vylejeme po povrchu, pokryjeme a pečieme 90 min. na 200 stupňov celzia. Dobrú chuť.

Diskusia k receptu

16 komentárov k receptu
Môže to ohromne voňať keď sa to pečie, je to pre mňa novinka hneď dať aj syr, ktorý som dávala vždy len navrch. Vďaka za recept, páči sa mi, uložím si ho do KK a vyskúšam.
moja mamina toto jeden čas veľmi často robila, tiež priniesla recept z práce :) bola to dobrota a veru sme na ňu zabudli. ďakujem za pripomenutie
Skusala som tento recept a uplne staci zapekat aj polhodiny aj to je vela, nechala som to tam 45 minut a mase bolo prilis prepecene az sa rozpadavalo, teplota mase bola 115 stupnov, to je privela.
Každý má svoju chuť, my máme radi ked je ten syr pripečený.
Ked sú prsíčka mladučké tak istotne môž kratšie a na menšej teplote.
@domcazc , teší ma že chutilo. Prsia sú na tento spôsob šťavnaté a podľa mňa je to vhodné kedˇ chystáme viac chodov, toto sa zastrčí do rúry a min. pol hodiny nemusíš ani pozrieť.

Pridaj komentár k receptu: