Vianočné bielkové kolieska

matus113 - fotkamatus113, 21. decembra 2010
Vianočné bielkové kolieska
Foto: matus113

Sladké, vianočné jednohubky.

60 minút
príprava
5 minút
na 180 °C

Suroviny

400 g
1 ks
2 ks
1 ks
200 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Do múky pridáme 2 žĺtka, 1 vanilkový cukor, nastrúhame 1 celú Heru a vypracujeme cesto.Cesto rozdelíme na 2 polovice a vyvalkáme ich na hrúbku asi 2-3 mm. Z cesta vykrajujeme malé kolečka, ktoré ukladáme na plech, vystlaný papierom na pečenie.

  2. 2

    Z dvoch bielkov si vyšľaháme sneh, do ktorého pred koncom vyšľahania pridáme 200 g práškového cukru a ďalej vyšľaháme do tuha. Zo vzniknutej hmoty budeme robiť na kolečka s malou lyžičkou malé čiapočky. Pripravený plech dáme do trúby na 180 stupňov na 5 minút. Stále musíme sledovať.

  3. 3

    Po 5 minútach plech vytiahneme a necháme vychladnúť. Kolečka z jednej strany natrieme pikantným ríbezľovým džemom, priložíme druhé kolečko a kraje ozdobíme práškovým cukrom.

Diskusia k receptu

20 komentárov k receptu
Vymazať
tonicke53 a matju
ak sú mnohé "varechárky" (aj autori receptov) také kuchárky, ako ovládajú slovenskú gramatiku, čo sa z nej dá naučiť už v základnej škole, tak ďakujem, neprosím.
A ešte všimnite si začiatok - čoje to za nezmysel "postup receptu". Má to byť "postup prípravy" alebo "ako na to"?
Som zvedavý, ako dlho tu tento text bez vymazania redakciou vydrží.
Vymazať
jáááj, už dlhšie sa chcem opýtať, ako je to s tým snehom ? Ja vyšľahám sneh z dvoch bielkov a keď zašľahávam cukor, sneh mi klesne ku dnu a zredne. Takto biedne vyrábam aj kokosové pusinky viac rokov, skúšala som aj nad parou, ale to isté sa mi stalo. Rodina si už zvykla na podivné pusinky, a aj tak ich majú najradšej. A tieto Tvoje vyzerajú veľmi vábne, v chladničke už mám ďalších 6 bielkov, tak by som to chcela vyskúšať. Poradíte prosím ?
Vymazať
JA tento recept poznam pod nazvom maslove pagace a davam bielko len na jedno koliesko na vrch a neobalujem takze vyzeraju uhladnejsie nam chutia
Vymazať
náhodou som tento recept našla, cukrovinky sa volajú (u nás) non plus ultra, čo znamená niečo ako najlepšie z najlepších. Spodky robím z lineckého a navrch bielka aby nevlhli, nepadali a neodliepali sa NESMÚ byť šľahané, ale miešané vareškou na tanieri, aby sa ndostalo do bielkov veľa vzduchu. Na 1 bielok ode 8 dkg 2 x preosiateho mletého cukru a pár kvapiek citronovej šťavy a trpezlivost pri miešaní. Na obrázku sú koláčiky dosť odfláknuté, toho džemu tam stačí menej, aby neboli obabrané, žiadne cukrovanie na zakrytie nedostatkov nepomáha. Mne sa osvedčilo aj zlepovanie nutelou, naši neľúbia všetko lepené lekvarom :-)

Pridaj komentár k receptu: