Vežičky z lístkového cesta fotorecept

alzbetka2 - fotkaalzbetka2, 15. júna 2010
Vežičky z lístkového cesta (fotorecept)
Foto: alzbetka2

Do tretice som ešte spravila vežičky z lístkového cesta, aby bolo do čoho zobkať.

Postup

 1. 1

  Lístkové cesto rozvaľkať, vykrajovať kolieska, potrieť osoleným vajcom, ukladať na suchý plech.

  Vežičky z lístkového cesta (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Ďalšiu vrstvu koliesok v strede vykrojiť, položiť na celé koliesko,znova potrieť vajcom, toto zopakovať ešte raz a posypať sezamom alebo rascou.

  Vežičky z lístkového cesta (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Toto sú už upečené vežičky, ktoré sa naplnia plkou podľa vlastnej fantázie a chuti. Teraz som ich plnila syrovo-cesnakovou plnkou, už aj šunkovu , alebo nivovou. Dobrú chuť...

  Vežičky z lístkového cesta (fotorecept) - obrázok 3

Diskusia k receptu

alexdidi
@alzbetka , asi ti nevyšli obrázky k postupu, škoda, ale to nevadí, lebo hlavný obrázok je perfiš...robievam ich tiež s rôznymi náplňami...skús lososovú, pravda, ak máš rada ryby...výborné sú aj teplé s omáčkou napr. kur. prsia, šampióny, bešamel...sú veľmi efektné...a dobré
alzbetka2
alexdidi, máš pravdu, ja som mala iný obrázok ako hlavný, tento bol posledný. fotorecept som pridávala prvýkrát a vôbec tam nie sú obrázky, tak asi som robila niečo zle:). hádam sa naučím a keď nie, moje prípadné ďalšie recepty budú bez obrázkov. čo sa týka rýb, tak tie milujem a tá ďalšia tvoja plnka môže byť tiež super, hoď ju prosím na varechu, aj keď len ako odpoveď v komentároch.
dík.
alzbetka2
tinca, no čo myslíš? zmizol, lebo v pridávaní obrázkov som nováčik a ak sa mi podarí Sandre poslať všetky, tak tam snáď znova bude:)))
sovka62
@alzbetka : máš krásne meno (ako moja starká, mama, sestra i švagriná) a krásne koláčiky. Vyskúšam.