Vanilkové rožky z kyslého mlieka

polepetko - bez fotkypolepetko, 22. decembra 2013
Vanilkové rožky z kyslého mlieka
Foto: polepetko

Tento recept sa v našej rodine robí pravidelne na vianoce. Je to skvelé trvanlivé pečivo po ktorom sa každý oblizuje.

Suroviny

150 g
150 g
3 PL
250 g
400 g
1 ks
3 PL
Postup

 1. 1

  Z preosiatej múky, acidofilného mlieka a na kocky nakrájanej Hery vypracujeme cesto (mierne lepí). Cesto necháme aspoň na 2 hodiny odpočínúť v chladničke.

  Vanilkové rožky z kyslého mlieka - obrázok 1
 2. 2

  Cesto rozvaľkáme a nakrájame na štvorce, ktoré naplníme slivkovým lekvárom.

  Vanilkové rožky z kyslého mlieka - obrázok 2
 3. 3

  Rohy zlepíme k sebe. Aby sme nemuseli rohy potierať vodou alebo iným "lepidlom", robím to tak, že najprv prehnem jeden roh tak, aby sa omočil v lekvári, vrátim ho späť, založím druhý roh a prilepím naň prvý roh.

  Vanilkové rožky z kyslého mlieka - obrázok 3
 4. 4

  Rožky upečieme. Hotové sú vtedy, keď sú rohy alebo aj celé rohlíčky mierne do zlata. Po upečení ich ešte teplé obaľujeme v zmesi práškového a vanilkového cukru. Dobrú chuť :)

Diskusia k receptu

margaretka28
no toto asi vanilkové rožky nebudú, ale inak može byť, ale ja by som spravila s maslom
jozka2
yaketo rohlicky som piekla pred 30 rokmi.Su vyborne,ale nechavala som ich v chladnicke cez noc,aby muka dobre nabotnala s acidkom,no dobrota su velmi makke a chutovo vyborne,ale pri peceni treba dbat aby nevytiekol lekvar,stava sa to ked sa predlzi doba pecenia.
mezi
ešte, že sa volá polepetko
polepetko
Takto mám ten recept napísaný po mamke a mamka ho má takto napísaný po babke. Nebudem meniť názov len kvôli tomu, že niekto si prisvojil názov vanilkové rožky na iné pečivo.
evanaaa
Dobré budú, aj s tým lekvárom, mohlo by sa plniť aj makovou ( orechovou) plnkou, len rožky mi to nepripomína, skôr šátečky, podobné som robila z lístového cesta ale tieto budú iste lepšie.
dany23
len tak medzi nami.....vanilkove rozky tiez niesu vanilkove, ale orechove....tak co riesite nazov....hlavne,ze to je dobrotka,ved preto sme na tejto stranke nie?????
Skusim ich urcite budu super......dik za receptik polepetko
radost
tieto rožky pekávam..plnky mením..naposledy bola orechová..výborný recept..
cesto nechám oddýchnuť v chladničke cez noc..
jednoduché..lacné..chutné..trvanlivé..
janealli
Dnes som tieto rožky robila, plnila som ich orechovou plnkou a lekvárom, sú výborné. Vďaka za recept, ktorý som doteraz nepoznala.
janealli
Chcem pripomenúť tieto rožky, v čase, keď sú vajíčka pomerne drahé a domáce sliepky štrajkujú, je to výborné dlhotrvajúce pečivko, ktoré od jeho zverejnenia pečiem každé Vianoce.
1x radost
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia