Tvarohovo-ovocný koláč

bejulienka - fotkabejulienka, 29. júla 2011

Tento recept vyhral cenu Zlatej varešky v časopise Čas pre ženy. Je od p. M. Bartoňovej, a je vynikajúci. Ja som ho vylepšila kombináciou marhule+ríbezle a je to asi lepšie.

60
porcií
45 minút
príprava
20 minút
na 170 °C

Suroviny

Cesto:
4 ks
4 lyžice horúca
200g
200g
 na vymastenie
Plnka:
500-700g
1ks  - alebo maslo
200ml
2,5 lyžice
3 ks
2 ks
180g
300ml
1 zaváraninový pohár
2 lyžice

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Na cesto vyšľaháme žĺtky s horúcou vodou, postupne pridáme cukor a vyšľaháme hustú penu. Z bielkov zase tuhý sneh a pridáme ho striedavo po častiach aj s preosiatou múkou. Cesto rozotrieme na vymastený a vymúčený plech a pečieme vo vyhriatej rúre na 170/elektrická, asi 20-25min.

 2. 2

  V studenej vode necháme napučať želatínu asi na 10min. a pomaly ju potom zohrievame, kým sa nezačne topiť, ale nevaríme.

 3. 3

  Medzitým si vymiešame maslo s cukrami, pridáme tvaroh a vajcia. Zmes vymixujeme na hladký krém, do ktorého zapracujeme želatínu. Krém rozdelíme na dve časti. Do jednej primiešame kakao

 4. 4

  Na upečené a vychladnuté cesto poukladáme odkvapkané marhule /ja som stridala rad marhúľ a rad ríbezlí/, zalejeme po celom svetlou polovicou krému a potom kakaovou polovicou. Vytvorí sa vám mramorový krém. Dáme na 8hod. do chladničky.

 5. 5

  Aj tento zákusok je estetickejší pokrájaný na trojuholíčky

Diskusia k receptu

8 komentárov k receptu
Do plnky idú 3 celé vajcia surové?Tá plnka nejak nesedí!Skôr by som nedala želatinu,ale do tvarohu vanilkový puding a upiekla koláč.Tie surové vajcia teraz v lete je to troška rizikové.
ospravedlňujem sa, správna pripomienka-zabudla som napísať, že napučanú želatínu zalejeme mliekom a necháme roztopiť. To je možno 1min. Opravím si to aj v recepte

Pridaj komentár k receptu: