Tvarohovo-kakaová pena Paťa

aleana - fotkaaleana, 17. septembra 2014
Tvarohovo-kakaová pena Paťa
Foto: aleana

Keď nechcete kupovať deťom výrobky plné konzervantov, zahusťovadiel a stabilizátorov, urobte im túto zdravú alternatívu peny, ktorú dostať v obchode pod názvom Paťa. Chuťovo je na nerozoznanie od tej obchodnej. Môžu ju dokonca jesť aj tí, ktorí držia Dukanovu diétu. Recept je práve zo stránky o Dukanovej diéte, autorkou je pani Bronislava Galloux.

Suroviny

1 ks
2 PL
1 PL
podľa chuti

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Vajíčko si rozdelíme na žĺtok a bielok. Žĺtok vyšľaháme so sladidlom, pridáme tvaroh a kakao a zamiešame. Bielok vyšľaháme na sneh a zamiešame do tvarohovej masy. Hotovo :-)

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
vsetky diety su urcitym sposobom postavene na hlavu,,, aj tato maskrta obsahuje surove vajce a sladidlo...
hovorim, urcitym sposobom trosku pritoahnute za vlasy... najprv radia ludom ako schudnut, a ked schudnu, budu im radit ako urobit detox organizmu a ocistit ho od skodlivin, tak im ponuknu niekolko dnovu ocistu v podobe freshov, kde je samozrejme tona cukru, aj ked prirodneho... to vedie zasa k priberaniu, a tym padom zacneme jest samoska opat umele sladidla a podobne,, jeden velky hlupy kolotoc...
najlepsia je uprava stravy, dozivotna.... ziadne diety, ani dukanova...
len tak pre info:
2PL kremoveho tvarohu, 1ks vajce, kakao, maju taku energeticku hodnotu asi ako jedno volske oko na teflone a k tomu celozrnna kaiserka. takze si rozmyslim dva krat ci sa budem napchavat penou s ktorej sa nenajem, alebo ranajkami, co mi daju z kazdeho rozku trosku... aj vlaknina, aj bielkoviny, aj sacharidy, aj tuky :)
Načo je dobré konzumovať sladidlo, keď si to zdravotný stav nevyžaduje!? Zdravé telo predsa produkuje inzulín ako má!
Vajce vyšľahajte nad parou s trochou cukru, prípadne vymeňte za hnedý cukor, či med. Jedno vajce máte ušľahané za 3-4 minúty. Otázne je, či má zmysel špiniť pre tak malé množstvo peny riad a míňať energiu. To už radšej zjem kúpenú tú konzervovanú penu, či len surový tvaroh s kakaom.
1x gabusik
@smajliqa- táto pena nie je myslená ako náhrada raňajok, ja si ju zvyknem dať podvečer okolo 17-18 hodiny...
1x manya