Tvarohové guľky bezlepkové

alicka80 - bez fotkyalicka80, 28. októbra 2010
Tvarohové guľky bezlepkové
Foto: alicka80

Bezlepkovú diétu sa snažím úspešne-neúspešne dodržiavať rok a pol a keďže moje pokusy o navarenie tohto jedla podľa zaručených receptov nedopadli najlepšie, tento "môj" recept som robila "od oka". Robila som si guľky na večeru a ani som nedúfala, že sa budú dať jesť. Preto som si ani nefotila postup práce. Až keď som ich ochutnala, rýchlo som fotila aspoň suroviny a výsledok. Snáď mi odpustíte toto bosoráctvo.

3
porcie
10 minút
príprava
5 minút
na 100 °C

Suroviny

200g
1 ks
1
3 poliev. lyžice
3 poliev. lyžice
1-2 poliev. lyžice
 štipka
 štipka
1 poliev. lyžica
3 poliev. lyžice , mrazené mix
1 kávová lyžička

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Tvaroh zmiešate so žĺtkom, vanilkovým cukrom, kryštálovým cukrom- 2 polievkové lyžice (ja mám radšej sladšie), pridáte bezlepkovú strúhanku, bezlepkovú krupicu (mne sa osvedčila ryžová, lebo kukuričná sa mi zdá veľmi tuhá). Z bielka vyšľaháte sneh a primiešate k tvarohovej mase. Nakoniec pridáte štipku soli, štipku sódy bikarbóny a ja som si trúfla aj na malú lyžičku solamylu. Nakoniec tvarujeme guľky, ktoré dáme variť do vriacej vody kým nevyplávajú na vrch (asi 5 minút). Mne z tohto množstva vyšlo 14 kusov guliek. Na panvičke si roztopíte maslo a pridáte ovocie (ja som mala len mrazené) a 1 lyžicu cukru, varíte kým sa ovocie nerozmrazí a kým "omáčka" nezačne hustnúť. Neviem, či sa to takto správne varí, ale mne chutilo :-) Dúfam, že bude aj vám.

    Tvarohové guľky bezlepkové  - obrázok 1

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
vyzerá to veľmi chutne.
dalo sa zabaliť do guľky aj nejaké ovocie? napr. slivka alebo jahoda

Nabudúce foť, veď na postupe nie je vidieť, ak by nebolo jedlo jedlé. Pomožeš iným, ktorí tiež nie sú takí zruční v kuchyni. Krásne sa ti knedličky vydarili, mňam, robievam aj ja tvarohové, také maličké a veľa.