Tuniakové špagety

sheenastaley - fotkaSheenastaley, 25. novembra 2013 15:12
Ďalšie recepty »

Tento recept ma naučil kamarát a ja som sa do tohto jedla tak zamilovala, že si ho teraz musím robiť stále. Ingrediencie sa dajú do nekonečna obmieňať aby sa jedlo nezunovalo a samozrejme aj existuje milión podobných receptov, ale tento je rozhodne najlepší a všetkým odporúčam ho rýchlo vyskúšať, je to pomerne jednoduché a rýchle takže neolutujete :)

4
porcie
5 min
príprava
20 min
tepelná úprava

Suroviny

TIP: 2. kniha s receptami z Varecha.sk - 100 slaných a sladkých receptov

Postup prípravy

  1. 1

    Nakrájame si jarnú cibulku a cesnak. Na panvici rozpálime olej(v prípade, že máte tuniaka v oleji, tak odporúčam vyliať olej z neho na panvicu a prípadne len doplnit obycajný olej podľa potreby. Vysypeme cibulkua cesnak na panvicu a necháme speniť. (Cesnak o niečo neskor aby nezhorkol...

  2. 2

    Pridáme tuniaka a chvíľku posmažíme. Následne pridáme nadrobno nakrájané paradajky, znovu hvílku posmažíme, aby pustili šťavu a pridáme zeleninovu zmes ( najviac odporúčam Bonduelle mexiko ale keď nie je po ruke, postačí akákoľvek iná zmes, napríklad aj mrazená :) ) Pridáme koreniny(podľa chuti) a za stáleho miešana varíme a nechávame jednotlivé ingrediencie sa poriadne pozoznamovať.

  3. 3

    Uvarené špagety trošku podlejeme olejom aby sa nelepili a na vrch vysypeme na kúsky nakrájanú mozzarellu. Vezmeme tuniakovú zmes a vylejeme na špagety a mozzarellu a až v tomto momente všetko spolu poriadne zamiešame. Podávame posypané nastrúhaným syrom a podľa chuti pokropené slaninkou. Dobrú chuť :)

Recept je zaradený do tagov:


TOPlist