Traktor k 50-ke

barboraklukava - bez fotkybarboraklukava, 11. januára 2015

Traktúrek na oslavu 50-tich narodenín :)

180 minút
príprava

Suroviny

Šalát:
2 x 340 gramov
2 x 470 gramov
8 kusov
2 x 420 mililitrov
600 gramov
2 kusy
Ozdoby:
400 gramov
2 kusy
1 pohár
1 kus
1 kus
1 kus
1 kus
2 kolieska
4 kolieska

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Ako prvé si urobíme šalát, najlepšie deň vopred aby nám cez noc stuhol v chladničke. V miske zmiešame nakrájanú jemnú salámu na kocky s hráškom, mrkvou a kukuricou (vodu zlejem), pridáme natvrdo uvarené vajíčka, ktoré si pretlačíme cez mriežku. Pridáme majonézu, všetko spolu zmiešame. V hrnčeku si pripravíme želatínu podľa návodu. pred vyliatím do šalátu do nej pridáme jeden zeleninový bujón. Takto pripravený šalát vylejeme do pripravenej nádoby. Ja som použila menší plech a obdĺžnikovú misku, z ktorej som si vytvorila traktor, do plechu aj misky som si dala mikroténový sáčik aby mi išiel korpus ľahšie vytiahnuť.

  2. 2

    Stuhnutý korpus na druhý deň vytiahneme z chladničky a začneme ozdobovať. Najskôr si ozdobíme boky torty s plátkovým syrom. Do stredu si položíme traktor, ktorý tiež obložíme plátkovým syrom. Traktor dozdobíme kolieskami salámu, svetlá povykrajujeme z papriky a strechu si urobíme z uhorkovej šupy. Na polovicu korpusu naukladáme na polovicu rozkrojené olivy a druhú polovicu posypem najemno nakrájaným šalátom. Ako posledné urobíme brány za traktor. Z jednej párky si nakrájame kolieska a druhú prekrojíme na polovicu. Kolieska ponavliekame na špajdľu a zostrojíme si brány, ktoré uchytíme špáradlami do korpusu aj do traktora.

  3. 3

    Na záver si vykrojíme číslo z hrubšieho plátku syra a tiež ho pripevníme špáradlami o korpus. Dobrú chuť :)

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Toto je torta pre 50-ročného traktoristu a mne sa zíde pre 3-ročného vnúčika, ktorý je zamilovaný do traktora. Ukladám do KK, páči sa mi, lebo vláčik ktorý ja robím je už okukaný. Vďaka @Barboraklukava.
Teda ten korpus je ten šalát so želatínou? Nie je to ako vaječná tlačenka? Ale aj tak je krásny!