Torta pre Romanku

verona0510 - fotkaverona0510, 17. marca 2013

Túto tortu som upiekla včera mojej dcérke k jej 18.narodeninám, ktoré bude mať zajtra. Keďže som sa s ňou prebavila celý deň, nestihla som Zobraziť celý popisTúto tortu som upiekla včera mojej dcérke k jej 18.narodeninám, ktoré bude mať zajtra. Keďže som sa s ňou prebavila celý deň, nestihla som priebežne fotiť postup a ani s tým nemám žiadne skúsenosti. Ide o môj prvý príspevok na Vareche, tak som sa chcela len pochváliť, lebo si myslím, že sa mi celkom vydarila...

Suroviny

Korpusy:
20 ks
20 PL
17 PL
3 PL
1,5 bal.
Plnky:

Postup

  1. 1

    Najskôr som si upiekla na plechu 2 piškótové pláty kakaové spolu z 10 vajec, 10 PL kryštál.cukru, 8 PL polohr.múky, 2 PL kakaa a 3/4 bal. PDP. Po upečení som pláty stočila užšou stranou. Každú roládku som rozkrájala na 5 častí. Z oboch plátov mi teda vzniklo 10 pásov, ktoré som potom plnila karamelovou plnkou a stáčala až vznikol veľký kruh - spodná časť torty. Potom som upiekla 2 tortové korpusy - z 3 vajíčok piškóta bledá a z 3 vajíčok piškóta kakaová. Každý z nich som prekrojila na polovice. Plnila som ich nasledovne: spodný bol z bledej piškóty, ktorú som potrela kakaovým krémom a priložila kakaový plát. ten som potrela jahodovým džemom a natrela bielou plnkou s jahodovou príchuťou, priložila som druhý kakaový plát potretý džemom, nasledoval kakaový krém a plát piškótový bledý - takto vznikla druhá (stredná) časť torty. Posledný - malý korpus som upiekla zo 4 vajíčok, rozkrojila som ho na polovice a natrela zvyškom kakaového krému.

  2. 2

    Mala som 3 torty rôznych veľkostí, ktoré som potiahla poťahovou hmoltou K2 prifarbenou potravinovým farbivom. Keď boli torty potiahnuté, poskladala som ich na seba od najväčšieho po najmenší - spojila som ich tenkou vrstvou plnky. Z poťahovej hmoty som si potom vyrobila margarétky a drobné kvietky, ktorými som potom tortu podľa vlastnej fantázie dozdobila.

Diskusia k receptu

tiginko
je naozaj krásna, si šikovná. A určite je aj dobrá
denyany
vydarila sa ti nádherne! si šikovná, dcéra bola určite nadšená. teda ja by som bola, keby som dostala takúto tortu!
danda3
Prekrásna tortička, dcérke všetko najlepšie k narodeninám, určite sa potešila.♥
ancicka
No neviem,ale z tohto popisu aj skúsená kuchárka by mala problém .taktiež plnky niesú popísané
verona0510
Ospravedlňujem sa, že popis je naozaj veľmi stručný..., chcela som sa len trošku pochváliť, lebo som z nej mala naozaj veľkú radosť a robila som ju s láskou. Piškótový korpus - myslím že zvládne každá kucháročka a plnku si dá aj tak každý podľa svojej chuti...
ericka
Vyzerá veľmi dobre a určite aj tak chutí...
mracik9
verona0510,nič iné ti nezostáva,iba to doplniť ak si ešte pamätáš,dcéra určite mala veľkú radosť
alexdidi
Torta sa ti naozaj vydarila,je veľmi pekná,ale tie suroviny by si mala opraviť,doplniť,lebo ti to veľmi kazí celkový dojem.Foto na 1 a popis na 5,škoda.Iste to doplníš a bude super.
alexdidi
Ešte som zabudla: blahoželám dcérke ku krásnej osemnástke.