Tiramisu do pohára

katarinalucanova - fotkakatarinalucanova, 4. novembra 2017

Rýchly a chutný dezert v pohári.

8-10
porcií
20 minút
príprava

Suroviny

250 g
250 g
500 ml
5 balíčkov
200 g
Zálievka pre piškóty:
100 ml
300 ml silná
 kvalitné (na posyp)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Uvaríme silnú instantnú kávu, môžeme aj klasickú len treba precediť cez gázu. Keď vychladne pridáme Amaretto. Mascarpone zmiešame s jemným tvarohom a vanilínovým cukrom. Pridáme vyšľahanú šľahačku a premiešame. Do pohárov striedavo ukladáme piškóty namočené v káve s Amarettom a pripravený krém. Vrch posypeme kakaom.

    Tiramisu do pohára - obrázok 1
  2. 2

    Ozdobíme podľa vlastného vkusu. Schladíme. Dobrú chuť.

    Tiramisu do pohára - obrázok 2

Diskusia k receptu

30 komentárov k receptu
Paráda, krásna práca. Milujem tiramisu, ale sa bojím tých surových vajec. Toto je onô, pre mňa určenô, a veľmo peknô. Ja mám také sklené misky s hrubým dnom, tam to bude vyzerať bombovô. Bombovo.
Také vajca nevidím a nejspíš je to bez nich - nahradí je fúzia mascarpone, tvaroh, šlahačka. Krásně nazdobeno a chutit musí výborně! Krásná práce, fota! Díky za receptík, jsi šikulka!
Pravé mascarpone je so 6 surovými vajciami. Ja viem, že z vajec už dávno nikto salmonelu nedostal, ale napriek tomu sa toho stále obávam. Nerobím ani majonézu, ani sauce hollandaise. Takže na tento recept sa pripravujem. A teším.
@Astor (5.11.2017 12:47)

Ale veď ja viem, mascarpone je predsa čerstvý sladký smotanový syr s obsahom tuku najmenej 50% a používa sa ako základná surovina pre výrobu tiramisu. Lenže tu keď niečo napíšeš a odošleš, už sa to nedá opraviť. Tak som napísala pravé mascarpone, miesto pravé tiramisu, búcham si hlavu o zem.
Pochopila som komentár od @Bubaya o tých surových vajciach ( @Astor.... ) - jej sa recept práve preto pozdáva, že v ňom nie sú a aj mne, radšej nech to teda nie je pravé tiramisu, ale podobný dezert bez vajec. Hlavné však, že je chutný a tu aj v peknom prevedení.
Dievčatá a nevšimli ste si, že v surovinách je MASCARONE, miesto mascarpone? Píšte nabudúce všetci Falošné tiramisu, ľavé, nepravé, lacné, dezert á lá Tiramisu.....nech tu nie je 25 komentárov o tom, že to tiramisu ide to, hento, tamto alebo toto.

Pridaj komentár k receptu: