Tiramisu do pohára

katarinalucanova - fotkakatarinalucanova, 4. novembra 2017

Rýchly a chutný dezert v pohári.

8-10
porcií
20 minút
príprava

Suroviny

250 g
250 g
500 ml
5 balíčkov
200 g
Zálievka pre piškóty:
100 ml
300 ml silná
 kvalitné (na posyp)

Postup

  1. 1

    Uvaríme silnú instantnú kávu, môžeme aj klasickú len treba precediť cez gázu. Keď vychladne pridáme Amaretto. Mascarpone zmiešame s jemným tvarohom a vanilínovým cukrom. Pridáme vyšľahanú šľahačku a premiešame. Do pohárov striedavo ukladáme piškóty namočené v káve s Amarettom a pripravený krém. Vrch posypeme kakaom.

    Tiramisu do pohára - obrázok 1
  2. 2

    Ozdobíme podľa vlastného vkusu. Schladíme. Dobrú chuť.

    Tiramisu do pohára - obrázok 2

Diskusia k receptu

bubaya
Paráda, krásna práca. Milujem tiramisu, ale sa bojím tých surových vajec. Toto je onô, pre mňa určenô, a veľmo peknô. Ja mám také sklené misky s hrubým dnom, tam to bude vyzerať bombovô. Bombovo.
astor
@Bubaya (4.11.2017 23:00)

Ja tam žiadne surove vajcia nevidím.

Ináč, veľmi lákavy recept, veľmi pekné.
alex37
@Bubaya , nevadí ja som pochopila (surové vajcia) a určite nás bude viac :-)
haji
Také vajca nevidím a nejspíš je to bez nich - nahradí je fúzia mascarpone, tvaroh, šlahačka. Krásně nazdobeno a chutit musí výborně! Krásná práce, fota! Díky za receptík, jsi šikulka!
bubaya
Pravé mascarpone je so 6 surovými vajciami. Ja viem, že z vajec už dávno nikto salmonelu nedostal, ale napriek tomu sa toho stále obávam. Nerobím ani majonézu, ani sauce hollandaise. Takže na tento recept sa pripravujem. A teším.
1x haji
haji
@Bubaya (5.11.2017 12:22)
Haha, toto je levé tyramisu a dobré! Nebojkaj, vajca idú hore u nás, aj u vás. Bude sranda, ne salmonela. Také je to od "S". Krásnou neděli!!
astor
@Bubaya (5.11.2017 12:22)

Podľa mňa mascarpone nemá nič spoločné s vajcami. Možno PRAVÉ TIRAMISU áno, ale mascarpone nie.
bubaya
@Astor (5.11.2017 12:47)

Ale veď ja viem, mascarpone je predsa čerstvý sladký smotanový syr s obsahom tuku najmenej 50% a používa sa ako základná surovina pre výrobu tiramisu. Lenže tu keď niečo napíšeš a odošleš, už sa to nedá opraviť. Tak som napísala pravé mascarpone, miesto pravé tiramisu, búcham si hlavu o zem.
2x haji a zolik
afataga
Chutne to moze byt, ale tiramisu to nie je. Odkial mas tie pekne pohare?
farbuska
Vyzerá to veľmi pekne a dobre, pričom nie príliš prácne. Jednoducho ideálne.
evanaaa
Pochopila som komentár od @Bubaya o tých surových vajciach ( @Astor.... ) - jej sa recept práve preto pozdáva, že v ňom nie sú a aj mne, radšej nech to teda nie je pravé tiramisu, ale podobný dezert bez vajec. Hlavné však, že je chutný a tu aj v peknom prevedení.
haji
@Haji (5.11.2017 12:25)
a ja tam mám hrubku jako hrom! Tyramisu - opravujem na tiramisu, uf.
Recept je výborný a fota efektní!
1x zolik
buchtabuchta
Dievčatá a nevšimli ste si, že v surovinách je MASCARONE, miesto mascarpone? Píšte nabudúce všetci Falošné tiramisu, ľavé, nepravé, lacné, dezert á lá Tiramisu.....nech tu nie je 25 komentárov o tom, že to tiramisu ide to, hento, tamto alebo toto.

Zaujímavé video z archívu TV Varecha