Šútovský vodopád

bobox - fotkabobox, 5. novembra 2011
Šútovský vodopád
Foto: bobox

Toto som kedysi ochutnal v jednej reštaurácii v Kraľovanoch. Veľmi dobre tam varili. Vždy, keď som tam bol, som ochutnal niečo z ich špecialitiek. Dnes som sa tým inšpiroval , no až tak dobre sa mi to nevydarilo- ale zjedlo sa. Najväčší problém je vo výbere syra a ja som nezvolil ten správny. Tak mi odpustite nedostatky. Suroviny čo sa týka množstva sú len približné, väčšinou to robím len tak od oka.

1
porcia
5 minút
príprava
20-30 minút
tepelná úprava

Suroviny

200 g
60 g
50 g
50 g alebo ananás

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    2 plátky morčacích rezňov (môžu byť aj kuracie) narežeme tak, aby boli trochu väčšie ako krúžok ananásu. Do oleja zamiešame soľ a korenie (najlepšie sa asi hodí grilovacie alebo korenie na pečené kurča ale vtedy nedávame soľ, lebo tieto zmesi už soľ obsahujú) Pridáme rezne, trocha premiešame, necháme chvíľu postáť a potom prudko opečieme na panvici (nie celkom, len trochu aby chytili farbu). Vyberieme z panvice a necháme trocha ochladnúť.

  2. 2

    Do zapekacej misky misky položíme 1 rezeň, prekryjeme plátkom syra (môžeme nahradiť aj strúhaným syrom), prekryjeme plátkami šunky. Na to dáme ďalší plátok syra a zakryjeme druhým rezňom. Na ten položíme plátok ananásu a navrch posledný plátok syra. (Najlepší je syr, ktorý sa pri zapekaní dobre rozteká).

  3. 3

    Takto naskladanú kôpku dáme zapiecť do vyhriatej rúry, kým sa syr pekne neroztečie po bokoch našej "miniveže" čím by mal vlastne vzniknúť ten "vodopád" (Čo sa mne dnes nepodarilo, ako ste si na obrázku mohli všimnúť) Do vzniknutej jamky v strede ananásu dáme čučoriedky (môže byť aj iné ovocie, napr.černica tam dobre ukáže, alebo kľudne aj nejaký kyselkavý lekvár). Podávame s opekanými zemiakmi a rôznou zeleninou - podľa vlastného gusta.

Recept je zaradený do kategórií:
Kuracie mäso, Morčacie mäso, Hlavné jedlá, Obed, Večera, Grilované, Zapekané

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Vodopád sa ti síce nevydaril,ale foto je i tak krásne a recept rovnako.Veľmi sa mi páči,určite ho vyskúšam(robím podobný recept,ale aj so šampiňónmi,tiež výborný) a myslím,že použijem ementál.Hlavne by to asi mal byť tučnejší syr,ten sa dobre rozlieva.
Šikovný receptík a krásne nafotené, nebyť toho, že už mám pripravené morčacie stehno, určite by som ho pripravila ako nedeľný obed.