Šúľance s bryndzou fotorecept

babkamt - fotkababkamt, 29. apríla 2013
Šúľance s bryndzou  (fotorecept)
Foto: babkamt

Nedávno som urobila viac šúľancov. Dala som z nich do mrazničky . V sobotu som sa zabudla v záhrade , tak som ich rýchlo vyvarila , podávala som ich s bryndzou a opraženou slaninkou. Inšpirovala som sa receptom od @marianky :http://varecha.pravda.sk/recepty/domace-gnocchi-s-besamelom-bryndzou-a- restovan/39953-recept.html

Suroviny

125 g
200 ml
1 PL
1 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Nedávno som robila šúľance . Zopár som ich dala aj do mrazničky . Teraz som ich vyvarila . Z 1 pl masla , 1 pl kopcom hladkej múky a 200 ml mlieka som spravila bešamel. Do neho som zamiešala 125 g bryndze.

  2. 2

    Údenú slaninku som som nakrájala na kocky , opražila . Na uvarené šúľance som dala bešamel , poliala som ich bryndzovým bešamelom , na vrch som dala kúsky slaninky a pažítky . Rýchly obed je na svete .

  3. 3

    http://varecha.pravda.sk/recepty/sulance-fotorecept/39408-recept.html

Recept je zaradený do kategórií:
Múčne jedlá, Hlavné jedlá, Prílohy a omáčky, Oprážané, Varené

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
babka ideš strašne zhurta na nás. Jedno lepšie jedlo ako druhé a rýchlo za sebou . Potom nevieme čo skôr. Dobre , že si sa inšpirovala @mariamkou , lebo ona je tiež šikovná kuchárka ale nerobí šúlance ale ňoky vlastnými rukami. Idem kúpiť bryndzu,
bôčik neskôr. Len neviem , ako si to pošúlam.
1x elene
Najlepšie šúľance vraj robia jednorukí kuchári... :-)
@babkamt
i ja som už túto bešamelovobryndzovú "omáčku" skúšala...len miesto šúľancov som robila zemiakové halušky-kvôli úspore času-a bolo to fajn..miesto pažítky som vtedy posypala cesnakom medvedím-ktorý som narýchlo vo vyškvarenej slaninke opiekla...:-)
s tými mrazenými domácimi polotovarmi je to dobrý nápad...:-)rýchle sa uvarí-a môže sa "papať"...:-)