Súdky fotorecept

bibia1 - fotkabibia1, 31. decembra 2011
Súdky (fotorecept)
Foto: bibia1

Kým som dokončila písať tento recept, doniesli mi moji drahí, prázdnu tácku :)

45
porcií
20 minút
príprava
10 minút
na 200 °C

Suroviny

500 g
1 ks na potretie
Salámová pena:
3 ks
10 ks
2 PL
3 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Lístkové cesto si rozvaľkáme na hrúbku 0,5 cm a vykrajujeme krúžky formičkou, alebo pohárikom. 2/3 krúžkov vykrojíme ešte aj v strede menšou formičkou. Plné krúžky potrieme vajíčkom.

  Súdky (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Na ne poukladáme vykrojené krúžky aj v strede, potrieme len okraje, a na takto položíme krúžky bez stredu ešte raz, takže máme tri vrstvy. Šupneme do vyhriatej rúry na 10 min. pri teplote 200 stupňov a upečieme do zlata.

  Súdky (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Po upečení súdky vytiahneme a naplníme salámovou penou - mne vyšlo dva plechy po 20 ks, a posledný plech si dcéra povykrajovala rôzne tvary, potrela vajíčkom a posypala kmínom, tých bolo tiež plný plech, takže takých 5-6 súdkov by ešte vyšlo.

  Súdky (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Salámová pena: všetky prísady dáme do misky a ponorným mixérom vyšľaháme do hladkej peny.

  Súdky (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Postupne naplníme všetky súdky.

  Súdky (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  A ozdobíme.

  Súdky (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Podávame a uchmatneme si kúsok ešte v kuchyni, aby sa ušlo aj nám :). Dobrú chuť a aby sme do nového roka vykročili to správnou nohou, veľa radosti a úspechov s tými, ktorých milujeme.

  Súdky (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

24 komentárov k receptu
Ja vždy tvrdím, že varenie je aj umenie, schopnosť skúšať nové chute a tvary, nové kombinácie potravín. Milá Bibia1 takto si predstavujem recepty modernej kuchárky. Radosť a potešenie aj pre oči. A aké jednoduché, nenáročné na čas.
krásné, výstižné a iste aj velmi chutné , aby som vedela aj chuť hodnotiť @bibia1 ukladám do KK a bude v tomto roku dosť príležitostí aby som to vyskúšala dik za rp a prajem ti , aby si nás ešte prekvapila nejakou dobrotkou
recept, fotky a konečný výsledok na 1*
Zdenka, ďakujeme a rovnako aj Tebe a Tvojej rodinke prajem šťastný Nový rok plný lásky a pokoja, nech každú radosť znásobí. Nový rok čistý a biely ako sneh, v živote len šťastie, zdravie a smiech!
@bibia1 , pekné, chutné, čo mám povedať, keď už to presne vyjadrili predo mnou, vidieť, si šikovná a bude steba dobrá gazdinka, čo sa teraz naučíš, sa ti zíde.

Pridaj komentár k receptu: